Opublikowano: 2017-10-03 01:43:04 przez system

Kto zwycięzcą Turnieju Szachowego Solidarności

36 zawodników wzięło udział w zorganizowanej 30 września br. przez Koordynatora Oddziału Nr 4 RM „Solidarności” Agnieszkę Morawiec 13. edycji Turnieju Szachowego pamięci Zdzisława Rybki o Puchar Przewodniczącego NSZZ „Solidarność” Regionu Małopolskiego, który odbył się w Miejskim Domu Kultury w Bochni. Zwycięzcą okazał się Piotr Widła.

Turniej został rozegrany w dwóch kategoriach: senior i junior. W kategorii seniorów zmierzyło się 12 uczestników ( w tym uczniowie ILO, II LO ,ZS Nr 1 w Bochni), natomiast w kategorii juniorów – 24 uczniów ze szkół podstawowych z Bochni (SP nr !, SP nr 2, SP nr 4, SP nr $, SP nr 7), Łapczycy, Dąbrowicy, Rzezawy, Królówki, Proszówek.

Piotr Widła, z wynikiem 10,5 pkt. (10 zwycięstw i jeden remis na 11 partii) został najlepszym graczem w kategorii senior. Drugi z zawodników, Karol Marzec, uzyskał identyczny wynik i o ostatecznej kolejności musiała rozstrzygnąć jednak dodatkowa partia, która wypadła na korzyść Piotra Widły.

Trzeci w kolejności był Kamil Hodorowicz (9 pkt.). Najlepszą szachistką okazała się Weronika Łęczek ( I LO Bochnia), która w ostatecznej punktacji zajęła IV miejsce, natomiast Mateusz Rysak (ZS NR 1 w Bochni) zajął piąte miejsce

Wśród juniorów zwyciężył Dominik Pałka (SP w Rzezawie), który w ostatecznej punktacji pokonał swego brata Szymona (SP w Rzezawie), i Mateusza Błoniarczyka, który zajął trzecie miejsce (SP nr 1 w Bochni). Czwarte miejsce – Filip Ciuła (SP nr 2 w Bochni), piąte – Maksymilian Węgrzyn – (SP nr 4 w Bochni),

Wszyscy zwycięzcy otrzymali okolicznościowe dyplomy i medale oraz liczne nagrody, w tym finansowe. Zwycięski senior tradycyjnie odebrał Puchar Przewodniczącego NSZZ „Solidarność” Regionu Małopolskiego. Pozostałym uczestnikom wręczono dyplomy, słodycze i solidarnościowe gadżety.

Nagrody ufundowane zostały przez Zarząd Regionu Małopolskiego NSZZ Solidarność:, bocheńską „Solidarność” nauczycielską i ze Stalproduktu SA oraz rodzinę śp. Zdzisława Rybki – żonę Władysławę wraz z synami Robertem i Dariuszem oraz Bogdana Kosturkiewicza. Okolicznościowymi statuetkami uhonorowano także najstarszego zawodnika - był nim Marian Biernat i najmłodszego juniora - Karola Makarewicza z SP w Królówce.

Dyplomy, medale i nagrody wręczał m.in. Jerzy Smoła wiceprzewodniczący Zarządu Regionu Małopolski NSZZ „Solidarność. Sędzią głównym zawodów był Bogdan Kosturkiewicz, a nad całością czuwała Agnieszka Morawiec, która serdecznie podziękowała za tak liczny udział w Turnieju, którego zasięg z roku na rok staje się coraz większy. Koordynator podziękowała również za pomoc w organizacji panu Edwardowi Dorocińskiemu i pani Bernadecie Gawąd,a w szczególności panu Bogdanowi Kosturkiewiczowi, dyrektor MDK za udostępnienie sali oraz wszystkim sponsorom.