Kategoria: Sport
Opublikowano: 2020-05-21 22:22:56 przez Czas2012

Marcin Janas drugim trenerem drużyny Grupy Azoty Tarnów

Szczypiornista MOSiR Bochnia Marcin Janas drugim trenerem super ligi drużyny Grupy Azoty Tarnów!
Marcin Janas – wieloletni zawodnik MOSiR Bochnia, reprezentujący bocheński klub w rozgrywkach I i II ligi piłki ręcznej mężczyzn – od sezonu 2020/21 będzie drugim trenerem drużyny Grupy Azoty Tarnów – poinformował MOSiR Bochnia.
Marcin dołączył do bocheńskiego zespołu od sezonu 2013/14 i przez 7 lat kolejnych lat reprezentował Bochnię, grając na pozycji rozgrywającego. Teraz jako II trener Grupy Azoty Tarnów Marcin Janas będzie asystentem Patrika Liljestranda, szwedzkiego piłkarza i trenera, byłego reprezentanta Szwecji.

Marcin Janas to młody i perspektywiczny szkoleniowiec z przeszłością zawodnika, który otrzymał bardzo dobrą propozycję – mówi Ryszard Tabor obecny trener drugoligowego zespołu mężczyzn MOSiR Bochnia. Marcin ma odpowiednie doświadczenie i ukończył studia o kierunku, który go predysponuje do pełnienia wspomnianej roli. Mam satysfakcję, że reprezentował nasz klub jako zawodnik i II trener. Pracowałem z Marcinem kilka lat i mogę stwierdzić, że przy sprzyjających okolicznościach, na pewno spełni oczekiwania tarnowskich działaczy klubowych i bez obaw da sobie radę. Doceniam jego skrupulatną konsekwencję w kontynuowaniu kariery sportowej i szkoleniowej. W czasie współpracy z naszym klubem zapewne zdobył kolejne niezbędne doświadczenie, wyciągnął wnioski i konsekwentnie kontynuuje swoją drogę sportową. Praca Marcina przy tak doświadczonym trenerze, jakim jest Liljestrand, dobrze rokuje dla tarnowskiej piłki ręcznej i jego osoby. Życzymy sukcesów i powodzenia w pracy na tak wysokim szczeblu.

/media/user/images/upload/Maj/Maj 2020/janas.pngMarcin zawsze reprezentował bardzo wysokie morale – mówi Sabina Bajda dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni. Był bardzo zaangażowany w grę i ciągnął ją w trakcie trudnych momentów meczu. Młodzież mogła bardzo dużo od niego się nauczyć. To mentor na boisku, zawsze zaangażowany w pracę. Wielkie podziękowanie za wielkie serce i zawsze grę na wysokim poziomie.