Opublikowano: 2015-03-23 19:53:20 przez system

Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza

Pierwszą odsłoną tegorocznego Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza był KJS, rozegrany w Łapanowie i okolicy pod nazwą 5. Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza dla amatorów. Na starcie zawodów w sobotę 21 marca stanęło 85 załóg (w tym 11 w kategorii gość).

Końcową klasyfikacją zostało objętych 77 załóg. W poszczególnych klasach zwyciężyli Łukasz Kotowicz/Robert Talarek (K1, Polski Fiat 126p), Przemysław Pomprowicz/Daniel Sokołowski (K2, Suzuki Swift), Robert Biernat/Konrad Ciepły (K3, Citroen C2), Michał Podsiadło/Patryk Kielar (K4, Renault Clio), Robert Długopolski/Paweł Piczak (K5, Mitsubishi Lancer Evo IX), Wojciech Herban/Mateusz Kacprzak (gość, Citroen). Na podium klasyfikacji generalnej stanęły załogi Robert Długopolski/Paweł Piczak, Michał Kowalczyk/Michał Janas (Mitsubishi Lancer) oraz Michał Podsiadło/Patryk Kielar. Zwycięzcy klasy gość, Wojciech Herban/Mateusz Kacprzak, zajęliby w klasyfikacji generalnej 3. miejsce.

W rajdzie nie zabrakło też bliskich Janusza Kuliga. Jan Kulig, tata Janusza, przejechał jedną pętlę za kierownicą Renault Maxi Clio – zbudowanej przez Wojciecha Rozwadowskiego repliki auta, którym w sezonie 1996 startował Janusz. Z kolei Michał Bachula, siostrzeniec Janusza, kierował Citroenem C2-R2 z numerem 0.

Dariusz Kowalski potwierdza, że kierowca zwycięskiej załogi otrzyma nagrodę specjalną Subaru Poland Rally Team w postaci zaproszenia na letnią sesję testową zespołu Subaru i usiądzie na fotelu pilota obok Dominykasa Butvilasa podczas jego przejazdów. Z kolei zwycięzcy poszczególnych klas będą dopuszczeni do pokazowych przejazdów w głównych zawodach w Wieliczce, które odbędą się 28 i 29 marca. Na ulicznych trasach w Wieliczce odbędzie się 9. Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza dla zawodników licencjonowanych. W sobotni wieczór jest zaplanowany prolog o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka, Artura Kozioła. Trasa biegnie przez zaułki staromiejskie, w tym dwa razy przez Rynek Górny. W niedzielę główne biegi wyścigowe mają start przed Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym „Solne Miasto”, a metę powyżej szybu Daniłowicza. Zarówno w sobotę, jak i niedzielę ma wystartować znany skoczek narciarski Maciej Kot, mistrz Polski z roku 2013; pojedzie w Mitsubishi Lancerze Evo IX, którym zresztą jechał także w Memoriale dla amatorów jako otwierająca trasę załoga B.