Kategoria: Sport
Opublikowano: 2015-06-24 22:56:53 przez system

Międzynarodowe emocje na stadionie w Jodłówce

20 czerwca na boisku sportowym w Jodłówce odbył się Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Juniorów, w którym uczestniczyli zawodnicy z Włoch, Słowacji, Nowego Wiśnicza i Gminy Rzezawa.

W meczu otwarcia reprezentacja gminy Rzezawa zmierzyła się z drużyną WKS Szreniawa Nowy Wiśnicz. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy2:0. Wygrana dodała zawodnikom sił i pewności siebie. Następny mecz rozegrały pomiędzy sobą drużyny z Włoch - A.S.D. Colline Alfieri Italia i Słowacji – Tatran Lubica. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla Słowacji.

Ceremonię otwarcia turnieju uświetniła Orkiestra Dęta z Okulic. Przedstawiono wszystkie drużyny biorące udział w turnieju a następnie wysłuchano hymnów narodowych Włoch, Słowacji i Polski.

Wójt Mariusz Palej przywitał wszystkie drużyny i zebranych kibiców, podziękował organizatorom i sponsorom. Wszystkim drużynom życzył samych zwycięstw i zachęcił do gry fairplay. Po oficjalnym otwarciu zostały rozegrane następujące mecze: reprezentacja Rzezawy wygrała 2:1 z A.S.D. Colline Alfieri. W kolejnym meczu Tatran Lubica Słowacja wygrał z WKS Szreniawa Nowy Wiśnicz 2:1. Później reprezentacja Gminy Rzezawa wygrała 3:o z Tatranem Lubica. Reprezentacja Rzezawy bez straty punktów odniisła zwycięstwo w całym turnieju

Ostatni mecz turnieju rozegrał się pomiędzy drużynami A.S.D Colline Alfier a WKS Szreniawa Nowy Wiśnicz. Włosi zwyciężyli 3:1.

W czasie przerw między meczami organizowane były przez sołtysa wsi Jodłówka różne konkursy sportowe, swoje możliwości również zaprezentowały dzieci z Okulic, tańcząc w rytm muzyki. Odbył się również sparing trampkarzy z gminy Rzezawa.

Podczas uroczystego zakończenia turnieju z udziałem wicestarosty bocheńskiego Józefa Mroczka oraz wójta Mariusza Paleja, nastąpiło wręczenie nagród oraz wyróżniono zawodników na poszczególnych pozycjach. Podziękowano też za sportową rywalizację.

Wyniki poszczególnych spotkań:
reprezentacja Gminy Rzezawa — WKS Szreniawa Nowy Wiśnicz 2:0
A.S.D. Colline Alfieri — Tatran Lubica 0:3
reprezentacja Gminy Rzezawa — A.S.D. Colline Alfieri 2:1
Tatran Lubica — WKS Szreniawa Nowy Wiśnicz 2:1
reprezentacja Gminy Rzezawa — Tatran Lubica 3:0
A.S.D. Colline Alfieri — WKS Szreniawa Nowy Wiśnicz 3:1

Ostateczna kolejność Turnieju:
1 miejsce - reprezentacja Gminy Rzezawa
2 miejsce - Tatran Lubica
3 miejsce - A.S.D. Colline Alfieri
4 miejsce - WKS Szreniawa Nowy Wiśnicz

Nagrody dla:
1. Najlepszy napastnik: Dariusz Sekman z reprezentacji Gminy Rzezawa
2. Najlepszy bramkarz: Krzysztof Wójcik z WKS Szreniawa Nowy Wiśnicz
3. Najlepszy obrońca: Kristian Kaćmarek z Tatran Lubica
4. Najlepszy pomocnik: Manuel Genta z A.S.D. Colline Alfieri