Kategoria: Sport
Opublikowano: 2021-04-28 09:43:23 przez Czas2012

Mikołaj Babraj – nowe rekordy

W sobotę tj.24.04 na Krytej Pływalni im. Jana Kota w Bochni odbywały się wojewódzkie zawody z cyklu ,,Małopolska Liga Młodzików’’
W imprezie wspólne zorganizowanej przez Małopolski Okręgowy Związek Pływacki oraz Bocheńską Pływalnię barwy lokalnego Klubu T.S PŁYWAK oraz Miasto Bochnia reprezentował Mikołaj Babraj.

Były medale ale to co najbardziej cieszy zarówno zawodnika jak i trenerów (Marcina Szwaba oraz Dariusza Maszewskiego), to mocno poprawione dotychczasowe rekordy.

Pokazuje to, że nawet w okresie pandemii, kiedy możliwości treningowe są ograniczone, jak się tylko chce można utrzymywać, a nawet podnosić swoją sprawność i wyniki sportowe– komentują trenerzy.

W sumie Mikołaj wypływał 3 medale: srebrny na dystansie 50m stylem grzbietowym, oraz dwa brązowe na dystansie 100m stylem dowolnym i 100m stylem motylkowym.

Trenerzy Pływaka zachęcają również do śledzenia poczynań ich byłego zawodnika Bochniaka - Andrzeja Michalczyka, który rozpoczynał swoją karierę w bocheńskim klubie. Andrzej Michalczyk już od jutra będzie ścigał się na Głównych Mistrzostwach Polski Seniorów gdzie oprócz medali stawką są kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Info: Pływak Bochnia