Kategoria: Sport
Opublikowano: 2017-04-04 10:30:57 przez system

Mistrz i wicemistrz Polski Judo w jednym

Krzysztof Kozak świetnie rozpoczął swoje zmagania w grupie juniorów, chociaż jest najmłodszym rocznikiem 1999 w grupie 1999-1997.

W Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów Judo, które odbywały się w Poznaniu w sobotę 1 kwietnia wywalczył srebrny medal, pokonując w drodze do finału Bolesława Flejmę z Czarnych Bytom, Szymona Śmigla z Bydgoszczy oraz Rafała Skrzata z Milenium Rzeszów. Dwóch ostatnich jego przeciwników w ostateczności wywalczyło brązowe medale, co też świadczy o poziomie naszego zawodnika.

Niestety, w finale lepszy okazał się Patryk Łoziak z Czarnych Bytom. Srebrny medal w tej kategorii wiekowej jest jednak kolejnym dużym osiągnięciem bocheńskiego zawodnika.

W zawodach uczestniczyli jeszcze Konrad Stanuszek, który wygrał dwie walki i ostatecznie zajął 9 miejsce. Startowali też, ale bez większych sukcesów, Wiktoria Pers oraz Dawid Zajączkowski.
Trenerem ich i opiekunem na zawodach był Waldemar Kowalski.

W niedzielę na tej samej macie odbywały się zawody drużynowe. Krzysiek startował z drużyna KS Gwardia Wrocław (Bochnia nie ma tylu zawodników, aby wystawić drużynę). I tu pełny sukces - Krzysiek został drużynowym Mistrzem Polski oczywiście z klubem, który go wypożyczył. Warto podkreślić jego dobrą postawę i już trener z Wrocławia Zbigniew Zamęcki "zamówił" Krzyśka na mistrzostwa za rok.

Krzysiek został zauważony przez trenerów kadry Polski i został powołany na wyjazd na Puchar Europy i Camp do Lignano we Włoszech 6-11 kwietnia.