Kategoria: Sport
Opublikowano: 2022-03-02 23:34:53 przez KacperGlod

Mistrzostwa Polski U-19 w Bochni zakończone

W ubiegłym tygodniu rozegrany został turniej finałowy Mistrzostw Polski w fustalu do lat 19. Tegorocznym gospodarzem rywalizacji była Bochnia, w turnieju ostatecznie zwycieżyła ekipa Rekord Bielsko-Biała.

W zmaganiach Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-19 wzięło udział 16 najlepszych drużyn. Wśród zespołów grających na turnieju znalazły się 2 ekipy z Małopolski - BSF ABJ Bochnia oraz SMS Solne Miasto Wieliczka. Bochnia została gospodarzem turnieju w jubileuszowym roku dla BSF - Bocheńskie Stowarzyszenie Futsalu powstało bowiem 10 lat temu. W zmaganiach grupowych drużynie z Bochni przyszło zmierzyć się z GI Malepszy Futsal Leszno, Helios Białystok i TAF Toruń. Pierwsze spotkanie z drużyną z Leszna zakończyło się zwycięstwem bochnian 5:4 po niewzykle emocjonującej walce i bramce BSF w końcówce spotkania. W kolejnym meczu BSF zagrał z Bonito Helios Białystok i tym razem bochnianie minimalnie przegrali rezultatem 1:2. W ostatnim meczu grupowym BSF rozbił zespół TAF Toruń zwyciężając aż 6:1. Tym samym z 6 punktami i drugim miejscem w tabeli, drużyna prowadzona Krystiana Jaszczyńskiego uzyskała awans do fazy pucharowej.

Mecz ćwierćfinałowy rozegrany z Gwiazdą Ruda Śląska zawierał w sobie nieco dramaturgii. Choć bochnianie mieli przewagę w początkowych minutach meczu, z czasem gra się uregulowała, a obie drużyny grały ostrożną piłkę. Po pierwszej połowie spotkania mieliśmy bezbramkowy remis, bramek nie widzieliśmy w tym spotkaniu aż do ostatniej minuty gry. Na 40 sekund przed końcem spotkania po kolejnym faulu zawodnika BSF, arbiter podyktował przedłużony rzut karny dla Gwiazdy. Stały fragmeent pewnie wykorzystał Dominik Środa. BSF postawił wszystko na jedną kartę - zmasowany atak i tak też w samej końcówce meczu, piłkę na połowie rywali otrzymał Patryk Zając, który pokonał bramkarza rywali. Na tablicy znów pojawił się wynik remisowy i takim też rezultatem zakończył się regulaminowy czas gry. O rozstrzygnięciu spotkania zadecydować miał więc konkurs rzutów karnych...

W pierwszej serii jedenastki wykorzystali zawodnicy obu klubów. W drugim wydaniu było podobnie - pierwszy niewykorzystany karny należał do Gwiazdy. Bramkarz BSF, Wojciech Kwaśniowski, zdołał obronić 2 rzuty karne pod rząd. Po skutecznie wykonanej jedenastce przez Mazanka, drużyna z Bochni prowadziła już 3:2. Następnych karnych nie wykorzystali jednak Sutor oraz Majcher. W szóstej serii przyszło rozstrzygnięcie spotkania. Rywale pewnie wykorzystali karnego, a kolejną jedenastkę BSF zmarnował Kolanowski. Tym samym BSF przegrał to spotkanie i zakończył rywalizację w turnieju na poziomie 1/4 finału.

Ostatecznie w turnieju zwyciężyła drużyna Rekordu Bielsko-Biała, a więc również Mistrz Polski w rozgrywkach seniorskich. Młodzi z Bielska-Białej pokonali w finale Hurtap Łęczyca aż 5:0. Gwiazda, z którą rywalizował BSF, zajęła 3 miejsce w rozgrywkach. Czwarte miejsce w rozgrywkach zajęła ekipa Constract Lubawa. Najlepszym strzelcem turnieju został Kacper Kasprzak (Rekord Bielsko-Biała), najlepszym bramkarzem wybrano Pawła Murę (Rekord Bielsko-Biała), zaś jako najlepszego zawodnika wyłoniono Igora Pajęckiego (Hurtap Łęczyca).