Kategoria: Sport
Opublikowano: 2015-05-06 10:16:14 przez system

Mistrzostwa Śląska znowu w Bochni

W dniach 12-13 czerwca odbędzie się 3. Rajd Ziemi Bocheńskiej im. Janusza Kuliga. Podobnie jak w ubiegłych latach rajd będzie jedną z rund Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Organizator - Automobilklub Śląski, ma nadzieję, że słynne bocheńskie trasy przyciągną wielu zawodników i fanów sportu motorowego, a atrakcje na rynku bocheńskim wielu okolicznych mieszkańców.

Zawodnicy będą rywalizować na trudnych i wymagających odcinkach specjalnych w gminach: Nowy Wiśnicz, Lipnica Murowana oraz Łapanów i Trzciana. Tradycyjnie na koniec rajdu zmierzą się na OeSie miejskim w samym centrum Bochni. Zmianą będzie nowa lokalizacja parku serwisowego, który tym razem będzie mieścił się na terenie stacji narciarskiej Laskowa Ski. Podobnie jak w ubiegłych latach, na czas trwania rajdu Bochnia zmieni się w rajdowe miasteczko. W sobotę rano wszyscy zawodnicy stawią się na rynku, skąd udadzą się na OeSy, a pod wieczór zmierzą się na odcinku w samym centrum miasta. W ciągu dnia na rynku będzie można między innymi zobaczyć replikę samochodu Janusza Kuliga czy też wziąć udział w pokazach pierwszej pomocy.

Do rajdu pozostało jeszcze trochę czasu, ale organizatorzy już dziś pragną zaprosić wszystkich do udziału w tej imprezie. - Mamy nadzieję, że tegoroczna edycja rajdu będzie cieszyć się takim samym zainteresowaniem jak poprzednie - mówi Maciej Stabrawa, dyrektor zawodów. Chcemy, by rajd był okazją nie tylko do sportowej rywalizacji, ale także do dobrej zabawy – dodał.

Zawody są współfinansowane ze środków otrzymanych od miasta Bochnia.

Więcej informacji na stronie www.rajdziemibochenskiej.pl oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/rajdziemibochenskiej.