Kategoria: Sport
Opublikowano: 2017-04-03 15:35:48 przez system

Młodzi piłkarze wyszli na murawę

W miniony weekend zawodnicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zainaugurowali na bocheńskim stadionie im. dr. W. Krupy rozgrywki rundy wiosennej sezonu 2016/17.

Pierwsi na zieloną murawę miejskiego stadionu wyszli zawodnicy, biorący udział w tarnowskiej I lidze okręgowej młodzików. W piątek 31 marca, drużyna szkolona przez Marcina Leśniaka, gościła tarnowian i odniosła zwycięstwo, pokonując przyjezdnych 4:0.

MOSiR Bochnia - Tarnovia Tarnów 4:0 (1:0)

Szczególne pochwały należą się chłopcom za mobilizację w drugiej części spotkania. Mimo zmęczenia to właśnie wtedy ostatecznie ugruntowali oni swoją dobrą, mocna pozycję w tym spotkaniu.

Bramki dla bochnian zdobyli: Kacper Pawlik x 2, Michał Wilk, Maksymilian Rachwał.
Skład zespołu stanowili również: Szymon Cierniak, Bartosz Palej, Filip Budzyn, Tomasz Popiołek, Dawid Skrzypek, Kacper Więsek.
Grali także: Stanisław Szydłowski, Franciszek Wnęk, Wiktor Zaleński, Filip Budyn.

Podopieczni trenera Leśniaka startują z wysokiej pozycji po I rundzie rozgrywek, kiedy to zajęli ostatecznie IV miejsce na 14 walczących zespołów.

Kolejny mecz w tarnowskiej lidze bochnianie rozegrają w następnym tygodniu, w czwartek 13 kwietnia. Gościć wówczas będą Unię Tarnów. Mecz rozpocznie się o godzinie 10.00. Natomiast tuż po Świętach Wielkanocnych we wtorek 18 kwietnia walczyć natomiast będą na boisku Okocimskiego Klubu Sportowego.

Niestety to nie informacja z gatunku prima aprilis - 1 kwietnia trampkarze przegrali na własnym stadionie z Cracovią 0:5. To druga przegrana kolejka w tej rundzie.

Trampkarze rozpoczęli rozgrywki 28 marca, kiedy to na wyjeździe zmierzyli się z Limanovią. Z tamtego spotkania wrócili z przegraną. Szkoda więc, że tym razem na własnej murawie nie poczuli się lepiej. Należy jednak podkreślić, że do rundy jesiennej drużyna trampkarzy przystąpiła w osłabionym składzie. Trzon zespołu MOSiR Bochnia , o czym już wspominaliśmy przy poprzedniej relacji piłkarskiej, odszedł. Nowy trener Piotr Górecki zmaga się więc z nie lada problemami. Wielu chłopców w jego zespole debiutuje w małopolskiej lidze.

8 kwietnia trampkarzy czeka wyjazdowe spotkanie z Dalinem Myślenice. W Bochni będziemy mogli ich wesprzeć dopingiem 13 kwietnia, kiedy to gościć będą zespół Krakus Nowa Huta. Mecz ten rozpocznie się o godz. 12.00.