Kategoria: Sport
Opublikowano: 2020-06-06 15:34:41 przez Czas2012

Na basen od poniedziałku - nowe zasady

Od poniedziałku Kryta Pływalnia im. Jana Kota w Bochni będzie już otwarta dla chętnych popływać. Jak informuje dyrektor basenu Robert Hołda „Woda w nieckach basenowych i pod natryskami spełnia wymogi polskiego prawa – tak więc w poniedziałek 8 czerwca 2020 r. o godz. 6.30 uruchamiamy naszą pływalnię po długiej przerwie wymuszonej epidemią koronawirusa SARS-CoV-2”.

Korzystanie z pływalni nie będzie jednak wyglądało tak samo jak kilka miesięcy wcześniej. Konieczne będzie zapoznanie się oraz zastosowanie się do nowych zasad korzystania z obiektu. O czym trzeba będzie pamiętać:

 • maseczki/przyłbice etc. zasłaniające usta i nos można ściągnąć dopiero w szatni,
 • obowiązkowo trzeba zdezynfekować ręce przed i po korzystaniu z basenu,
 • zachowanie odstępu min. 2 m,
 • maksymalnie 4 osoby w pomieszczeniu prysznicowym,
 • maksymalnie 4 osoby na jednym torze basenowym,
 • brak możliwości korzystania z sauny i jacuzzi,
 • ograniczona ilość osób korzystających z obiektu do 50% obłożenia - max. 40 osób w wodzie.
  (zasady będą obowiązywać do czasu odwołania lub złagodzenia wymogów sanitarnych przez uprawnione do tego instytucje i służby).

Kolejne dwie ważne informacje to:

 • wszystkie karty magnetyczne, które utraciły swoją ważność po 13 marca br. zostaną przedłużone do końca roku 2020,
 • od 8 czerwca br. nastąpią zmiany w cenniku naszej pływalni, zlikwidowana zostanie niższa cena dopołudniowa, o 1 zł wzrosną ceny biletów ze zniżkami na BKR, KDR, OKS oraz podniesione zostaną dopłaty za każdą minutę przekroczenia czasu pobytu podstawowego. (Szczegóły w załączonym pliku – zmiany zaznaczono kolorem czerwonym).

Jak brzmi pełna lista lista nowych zasad korzystania z pływalni? Zobacz poniżej:

ZASADY KORZYSTANIA Z KRYTEJ PŁYWALNI IM. JANA KOTA W OKRESIE OD 8 CZERWCA 2020R. DO ODWOŁANIA
Opracowane na podstawie obowiązujących przepisów prawa oraz wytycznych dla funkcjonowania basenów i saun w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce opublikowanych przez Ministerstwo Rozwoju i Główny Inspektorat Sanitarny.

 1. Zakazuje się korzystania z pływalni osobom z objawami jakiejkolwiek ostrej infekcji, przede wszystkim dróg oddechowych.
 2. Jednocześnie z usług pływalni (baseny) może korzystać max. 40 osób w wodzie (limit ten nie dotyczy obsługi pływalni, instruktorów prowadzących naukę pływania z plaży basenowej, pracowników i klientów: sklepu sportowego, zakładu fryzjerskiego, centrum fitness i aqua-baru).
 3. Na basenie sportowym obowiązuje zasada : jednocześnie max. 4 osoby na jednym torze, na basenie rekreacyjnym i zjeżdżalni : jednocześnie max. 16 osób.
 4. Sauna i jacuzzi nieczynne do odwołania.
 5. Przy wejściu na teren pływalni, a także przed wyjściem z obiektu należy obowiązkowo zdezynfekować ręce.
 6. Na całym obiekcie obowiązuje nakaz noszenia osłon ust i nosa przez użytkowników z wyłączeniem kąpieli i pływania w basenach – osłona ust i nosa powinna być zdjęta i pozostawiona wraz z ubraniem w przebieralni, z której należy bezpośrednio udać się pod natrysk i poprzez brodzik przejść na halę basenową. Ubierając się po kąpieli należy ponownie założyć osłonę ust i nosa w pomieszczeniu przebieralni.
 7. Na całym obiekcie obowiązuje zachowanie dystansu minimum 2-metrowej odległości pomiędzy osobami stojącymi w kolejce oraz w otoczeniu pływalni, tj.: w szatni, przebieralni, w toaletach, pod natryskami, na hali basenowej.
 8. Bezpośrednio przed kasą/szatnią może znajdować się jedna osoba.
 9. Zakazuje się przebywania w holu głównym pływalni w celu innym niż przebranie się przed/po wejściem do strefy płatnej pływalni, prosimy o nie przedłużanie pobytu w pomieszczeniach obiektu.
 10. W szatniach mokrych można jednocześnie korzystać z co 4 szafki przy zachowaniu dystansu (max. 15 szafek w szatni damskiej, max. 19 szafek w szatni męskiej, max. 3 szafki w szatni dla os. niepełnosprawnych) .
 11. Z pryszniców w szatni damskiej i męskiej może jednocześnie korzystać max. 4 osoby, przy zachowaniu dystansu.
 12. Do odwołania nie prowadzimy nauki pływania w grupach, zajęć aqua aerobicu i gimnastyki dla seniorów. Dopuszczamy możliwość prowadzenia indywidualnej nauki pływania - max. 2 osoby na 1 instruktora.
 13. Do odwołania nie udostępniamy osobom indywidualnym basenowego sprzętu do nauki pływania, zabawy i rekreacji (deski, makarony itp.), na obiekcie obowiązuje nakaz dezynfekcji sprzętu, będącego własnością szkółek lub przez nie użytkowanego, każdorazowo po jego użyciu. Zalecamy korzystanie z własnego sprzętu i nieudostępnianie go osobom trzecim.
 14. Zalecamy bezgotówkowe regulowanie płatności w kasie pływalni.

W trosce o zdrowie obsługa pływalni zapewnia dezynfekcję szafek i kluczyków po każdym użytkowniku, a także regularną dezynfekcję powierzchni wspólnych takich jak klamki, drzwi, uchwyty szafek, półki, ławki, włączniki światła, kurki baterii, poręcze, schody, powierzchnie sanitarne i wokół basenów.