Kategoria: Sport
Opublikowano: 2022-03-23 23:35:36 przez KacperGlod

Nieudane rozpoczęcie rundy przez BKS

W ubiegłą sobotę do rozgrywek IV ligi powrócił BKS Bochnia. Pierwszy mecz na wiosnę nie okazał się dla Bocheńskiego udany, gdyż ulegli oni na wyjeździe Popradowi Muszyna.

Powrót do rozgrywek dla Bocheńskiego Klubu Sportowego okazał się dość bolesny. Zmierzyli się oni w Muszynie z ekipą Popradu, która notuje w tym sezonie dobre wyniki i znajduje się w górnych partiach tabeli ligowej. Ekipa BKS przystąpiła do pierwszego spotkania rundy wzmocniona transferami dokonanymi w trakcie przerwy zimowej.

W czasie pierwszej połowy zawodnicy z Bochni dzielnie odpierali ataki ekipy z Muszyny. Do przerwy nie zobaczyliśmy żadnych bramek. Pod koniec połowy kontuzję jednak odniósł Tomasz Popiołek, zawodnik Bocheńskiego, który musiał zostać zmieniony przez rezerwowego Huberta Skocza.

Ciekawiej na boisku zaczęło robić się w drugiej połowie spotkania. Niedługo po wznowieniu gry, wrzutkę w pole karne rywali pewnie wykorzystał Bartłomiej Chlebek. Uderzył on głową, oddając celny strzał do bramki rywali i tym samym zdobywając pierwszą w tym roku bramkę dla Bocheńskiego w oficjalnym spotkaniu. BKS utrzymywał prowadzenie i wiele wskazywało na to, że bochnianie mogą sprawić niespodziankę, pokonując ekipę Popradu. Ich nastroje pogorszyły się kiedy w ciągu kilku minut stracili cały dorobek tego spotkania. Najpierw bramkarza BKS - Szymona Cierniaka - pokonał piłkarz rywali, a kilka minut później sędzia po faulu Dawida Pilcha podytkował rzut karny dla muszynian. Ten został pewnie wykorzystany przez zawodnika gospodarzy. Tak też losy meczu odwróciły się na korzyść gospodarzy, którzy ostatecznie zakończyli ten mecz zwycięstwem i pierwszymi 3 punktami na wiosnę.

BKS po tej porażce nadal zajmuje 13. miejsce w tabeli mając na koncie 15 punktów. Kwestia utrzymania w lidze coraz bardziej oddala się zawodnikom Bocheńskiego, gdyż do bezpiecznego miejsca w tabeli brakuje im już 18 punktów. W najbliższą niedzielę postarają się zmazać niesmak porażki, podejmując przed własną publicznością z Lubań Maniowy.

Poprad Muszyna - BKS Bochnia 2:1 (0:0)

Bramka dla BKS: Bartłomiej Chlebek

Skład BKS: Szymon Cierniak - Jan Mazur, Piotr Janicki, Tomasz Popiołek, Bartłomiej Chlebek, Dawid Pilch, Mariusz Łyduch, Marcin Ochlust, Uladzimir Karp, Kacper Musiał, Artur Majcher
Ławka: Gabriel Szydłowski, Dominik Juszczak, Mateusz Olipra, Maksymilian Jarosz, Hubert Skocz, Sebastian Kaczmarczyk, Piotr Kwaśniowski

Fot. w nagłówku: Krzysztof Flesz | BKS Bochnia