Opublikowano: 2015-09-28 16:05:20 przez system

Piłka ręczna: bochnianie nastraszyli faworyta

W sobotę 26 września szczypiorniści MOSiR Bochnia rozegrali wyjazdowe spotkanie z MKS Nielbą Wągrowiec, zespołem który w poprzednim sezonie walczył w Superlidze. Mimo tego, iż to gospodarze uważani byli za pewnych zwycięzców bochnianie dzielnie walczyli i jak to określił jeden z dziennikarzy "nastraszyli faworyta".

Pierwsze minuty były wyrównane - wychodziliśmy na prowadzenie 3:2, a później nie pozwalaliśmy gospodarzom na odbiegnięcie więcej niż jedną bramką, np. w 8 minucie na 5:6. Podobnie w 20 minucie różnica na naszą niekorzyść była tylko jednobramkowa 10:11. Niestety w drugiej połowie meczu decydujące okazały się pierwsze minuty, kiedy to Wągrowiec zdobył pięć bramek pod rząd nie tracąc żadnej. Później MOSiR nadrabiał jeszcze straty korzystając z błędów przeciwnika, ale niestety nie było już możliwości na zupełne ich zniwelowanie. - Niestety po raz kolejny ziścił się czarny scenariusz. Po walce do samego końca musieliśmy uznać wyższość spadkowicza z PGNiG Superligi - skomentowano krótko na stronie facebooka poświęconej naszemu zespołowi.

Nielba Wągrowiec - MOSiR Bochnia 36:30 (15:13)

Nielba wystąpiła w składzie: Marciniak, Napierała - Kamyszek 2, Świerad 3, Pawlaczyk 6, Widziński 7/5, Karczewski 1, Smoliński 5, Biniewski 2, Matłoka 2, Gąsiorek 3, Pietrzkiewicz 5, Izban.Trener: Bartosz Świerad.Karne: 5/5.Kary: 14 min.
MOSiR Bochnię reprezentowali: Węgrzyn, Gut - Budziosz 1, Najuch 2/1, Zubik 6, Pach 5, Król 3, Janas 4, Janus 3, Lysy 3, Spieszny 3, Nowak, Imiołek, WolnikKarne: 1/2.Kary: 8 min.

Kary: Nielba - 14 min. (Kamyszek - 2 min., Pawlaczyk - 2 min., Karczewski - 2 min., Widziński - 4 min., Pietrzkiewicz - 4 min.); MOSiR Bochnia - 8 min. (Gut - 2 min., Zubik - 2 min., Najuch - 2 min., Imiołek - 2 min.)

Polecamy relację ze spotkania autorstwa Huberta Glińskiego na stronie sportowefakty.wp.pl

Wyniki pozostałych meczów 3. kolejki w grupie B:

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 34:25 MTS ChrzanówLKPR Moto-Jelcz Oława 27:25 Olimpia Piekary ŚląskieOstrovia Ostrów Wlkp. 32:29 Viret CMC ZawiercieKSZO Odlewnia Ostrowiec Św. 28:24 UKS Olimp GrodkówSPR Tarnów 28:27 KSSPR KońskieSiódemka Miedź Legnica 36:27 SRS Czuwaj Przemyśl

NASTĘPNE KOLEJKIDwie następne kolejki rozegramy również na wyjeździe: 3 października z MKS Olimpią Piekary Śląskie, 10 października z KSZO Odlewnią Ostrowcem Świętokrzyskim. W Bochni będziemy mogli cieszyć się z obecności naszych szczypiornistów dopiero 18 października (uwaga - to będzie niedziela!). Wówczas gościć będziemy SRS Czuwaj Przemyśl. Początek spotkania przewidziany jest na godzinę 15.00. Zapraszamy już dzisiaj!
Szkolenie zawodników i rozgrywki I ligi piłki ręcznej mężczyzn są wspierane finansowo przez Gminę Miasta Bochnia.