Opublikowano: 2015-05-18 23:06:46 przez system

Piłkarki z Sobolowa najlepsze w Coca Cola Cup

Wspaniałym sukcesem zakończyły swoje występy uczennice gimnazjum z Sobolowa w Turnieju Coca Cola Cup 2015 r., zajmując I miejsce w finale wojewódzkim, rozgrywanym 16 maja w Krakowie.

Piłkarki z Sobolowa dzięki zwycięstwom w rundzie grupowej z drużynami z Tomic (9:0), Skawiny (2:1) i Tuchowa (5:0) awansowały do półfinałów, w których zwyciężyły przeciwniczki z Krzeszowic 5:1.

W meczu finałowym po raz drugi drużyna gimnazjum z Sobolowa spotkała się z zawodniczkami gimnazjum ze Skawiny, wygrywając ponownie, tym razem 1:0. Zajęcie I miejsca w województwie pozwoliło dziewczętom z Sobolowa awansować do turnieju ogólnopolskiego, który zostanie rozegrany w Gdańsku w dniach 19-20 czerwca 2015 r. z udziałem 16 najlepszych drużyn w kraju.

Zespół gimnazjum z Sobolowa reprezentowały: Maria Korta kl. III, Edyta Korzeniak kl. III, Weronika Serafin kl. II, Klaudia Gęślak kl. II, Justyna Stachel kl. II, Zuzanna Stachowska kl. I, Katarzyna Kuchnik kl. I, Aneta Klejdysz kl. I oraz Paulina Stachel kl. I. Opiekunem drużyny był Krzysztof Sotoła, który wspólnie z Tobiaszem Stokłosą przygotowywał dziewczęta do turnieju.

Zwycięska drużyna stojąc na najwyższym podium otrzymała złote medale oraz puchar. Dodatkowo Maria Korta uzyskała pamiątkową statuetkę za największą liczbę strzelonych bramek w turnieju, zaś Justyna Stachel uznana została najlepszą bramkarką i również została uhonorowana statuetką.