Kategoria: Sport
Opublikowano: 2022-07-20 15:47:58 przez KacperGlod

Piłka nożna: BKS przygotowuje się do sezonu

Bocheński KS przygotowuje się do nowego sezonu, gdzie mierzyć będzie się z przeciwnikami w V lidze. Klub zaprezentował listę sparingpartnerów, z którymi zmierza się w okresie przygotowawczym.

Trener Wojciech Tajduś wraz z asystentem Mateuszem Fortuną przygotowują ekipę BKS do zbliżających się od sierpnia rozgrywek w ramach grupy wschodniej V ligi. Gracze z Bochni wznowili już treningi, przeszli badania motoryczne, teraz poznają nową taktykę oraz sposób gry zaproponowany przez trenera. Ponadto drużyna rozegra też kilka gier przedsezonowych mających sprawdzić predyspozycję zawodników na tle rywali z czwartej, piątej ligi oraz klasy okręgowej.

W liście rywali sparingowych opublikowanej na profilu BKS widnieją:
- 16.07 (sobota) - KS Krokus Przyszowa (Liga Okręgowa)
- 20.07 (środa) - WKS Szreniawa Nowy Wiśnicz (Liga Okręgowa)
- 23.07 (sobota) - Łosoś Łososina Dolna (Liga Okręgowa)
- 27.07 (środa) - Okocimski KS Brzesko (IV Liga)
- 30.07 (sobota) - LKS Orzeł Dębno (Liga Okręgowa)
- 07.08 (niedziela) - LKS Zalesianka Zalesie (V Liga)

Pierwsze spotkanie z Krokusem już zostało rozegrane. W meczu rozgrywanym w formacie 3x35 minut Bocheński zwyciężył 4:2. Już dzisiaj drużyna zagra z wiśnicką Szreniawą. Wiemy też, że spotkanie z Łososiem się nie odbędzie z powodu nagłej zmiany terminarza przeciwników - klub szuka nowego sparingpartnera na najbliższą sobotę. Lipiec zamkną pojedynki z Okocimskim, który zdołał utrzymać się w IV lidze oraz z Orłem Dębno z siódmego poziomu rozgrywkowego.

Rozgrywki ligowe ruszają już w weekend 13-14 sierpnia. W pierwszej kolejce Bocheński zmierzy się w wyjazdowym starciu z Orkanem Szczyrzyc, który wywalczył awans z sądeckiej okręgówki w grupie Limanowa-Podhale.

Fot. Krzysztof Flesz

Zobacz też:

Wojciech Tajduś: W Bochni zawsze był głód futbolu

BKS Bochnia - co dalej?