Opublikowano: 2022-04-15 22:44:39 przez KacperGlod

Piłka ręczna: Zwycięstwo na zakończenie sezonu!

Udane zakończenie sezonu II ligi piłki ręcznej mężczyzn 2021/2022 po bardzo emocjonującym meczu MOSiR Bochnia – Unia II Tarnów, o którego rozstrzygnięciu decydowały rzuty karne.

W ostatnim spotkaniu II ligi piłki ręcznej, bochnianie podjęli na własnym boisku rezerwy tarnowskiej Unii. Po niełatwych zmaganiach MOSiR na przestrzeni całego sezonu, drużyna chciała pokazać swoją siłę przed własną publicznością. Zawodnicy już po pierwszej połowie prowadzili czterema trafieniami. W drugiej części meczu jednak staty odrobiła ekipa z Tarnowa. Ostatecznie zdołali oni wyrównać wynik meczu w końcówce spotkania i do rozstrzygnięcia potrzebne były rzuty karne. W nich bochnianie pokazali swoją wyższość nad rywalem, wygrywając 4:2.

Właściwie przez całe spotkanie prowadził nasz zespół trzema, sześcioma bramkami. Rozgrywaliśmy dobry mecz i w obronie, i w ataku. W ostatnich minutach uwidoczniła się utrata sił, która spowodowana była wysokim tempem gry i ograniczeniami osobowymi w składzie (brak Stopczyńskiego, Pamuły, Rolewicza). Goście w ostatnich minutach doprowadzili do remisu, ale rzuty karne rozstrzygnęliśmy na swoją korzyść i to nas bardzo cieszy – mówi Ryszard Tabor, trener bochnian.

Należy podkreślić bardzo dobrą pracę sędziów, panów Pawła Kucharskiego i Michała Stachowicza z Radomia, którzy pozwalali grać jako jedna z nielicznych par na tym poziomie rozgrywek. W mojej ocenie bardzo dobrze interpretowali obronę skrajnego obrońcy przy rzucie skrzydłowego. Kiedy mam uwagi krytyczne do sędziów to je wypowiadam, ale również chcę wypowiadać się o dobrym sędziowaniu, które jak się okazuje jest możliwe i należy o tym mówić i pokazywać jako przykład do naśladowania - dodał trener bocheńskiej drużyny.

Ostatecznie drużyna MOSiR Bochnia zakończyła ten niełatwy sezon na 10. pozycji w tabeli. Zespół prowadzony przez Ryszarda Tabora zdołał zwyciężyć w 8 spotkaniach, zaś w 16 meczach poniósł porażkę.

II Liga Piłki Ręcznej Mężczyzn, kolejka 26
MOSiR Bochnia – Grupa Azoty Unia II Tarnów 29:29 (17:13) karne: 4:2

Skład i bramki MOSiR Bochnia: Bartosz Szpisak 8, Bartosz Batko 6, Marcel Makuch 5, Maciej Grech 4, Konrad Trojan 3, Mateusz Błoniarczyk 1, Piotr Kalinka 1, Kamil Mrozik 1, Kacper Cąber, Michał Puchalski oraz Wojciech Borowiec, Bartosz Kokoszka, Łukasz Kruk, Michał Rogusz.

Skład i bramki Unii Tarnów: Jakub Sikora 6, Kacper Bednarz 5, Korneliusz Małek 5, Konrad Wątroba 5, Klaudiusz Kasprzyk 2, Michał Mucha 2, Mateusz Chłopek 1, Sebastian Kula 1, Igor Tarczoń 1, Kacper Zając 1, Maciej Gwóźdź, Jakub Pogonowski, Dominik Starzyk, Kacper Tuman.

Mecz był nadawany na żywo na kanale YouTube MOSiR Bochnia TV. Zapis transmisji dostępny jest do obejrzenia tutaj:

Info: MOSiR Bochnia