Kategoria: Sport
Opublikowano: 2016-02-28 14:06:02 przez system

Po raz drugi pobiegli Tropem Wilczym

W samo południe w niedzielę 28 lutego w Parku Uzbornia rozpoczęła się bocheńska edycja największej imprezy biegowej w kraju – „Tropem Wilczym” – Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, niosąca sportowe przesłanie, ale też przypominająca o ważnych kartach historii w naszym kraju.

Bochnia była jednym ze 180 punktów na mapie Polski (i nie tylko), gdzie 42 tysiące biegaczy uczciło pamięć żołnierzy antykomunistycznego podziemia zbrojnego, którzy po zakończeniu II wojny światowej podjęli nierówną walkę z komunistami.

Tegoroczna frekwencja była dużo wyższa niż roku temu – na starcie stawiło się blisko 100 biegaczy, którzy do przebiegnięcia mieli dwie trasy: Honorową, o długości 1963 metry, na odcinku plaskiem i Bieg Główny, liczący 3700 metrów, który wytyczono stromymi stokami lasku.

Uczestnikami byli mieszkańcy prawie cal ego powiatu (byli mieszkańcy Bochni, ale też Rzezawy, Baczkowa, Proszówek, Sobolowa, Jodłówki, Nowego Wiśnicza, czy Rzezawy) a także mieszkańcy ościennego powiatu brzeskiego. Każdy otrzymał pakiet startowy, w którym była m.in. okolicznościowa koszulka, a wszyscy uczestnicy Biegu Honorowego otrzymali po jego zakończeniu okolicznościowe medale.

W Biegi Głównym uczestniczyło ok. 30 biegaczy. Wśród mężczyzn triumfowali bracia Michał i Adam Rębilasowie z Nowego Wiśnicza z czasem 15 min. 15 sekund, a wśród pań zwyciężyła uczennica SP nr 5 Maria Put z wynikiem 18 minut 38 sekund, Zwycięzcy otrzymali okolicznościowe puchary, które wręczali przewodniczący Rady Miasta Jan Balicki i burmistrz miasta Stefan Kolawiński.

Organizatorami Biegu byli: Stowarzyszenie "Bocheńska Dwójka", Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta.

Portal "Czas Bocheński" był oficjalnym patronem medialnym tego wydarzenia.