Kategoria: Sport
Opublikowano: 2019-06-17 18:34:42 przez system

Podsumowanie Turnieju Judo w Kopalni Soli

Za nami XXII edycja Międzynarodowego Turnieju Judo w Kopalni Soli Bochnia.W dwudniowych zawodach walczyli judocy z 8 państw: Austrii, Chorwacji, Węgier, Czech, Słowacji, Litwy, Ukrainy i oczywiście całej Polski. W sumie w dwóch komorach solnych na 5 matach 250 metrów pod ziemią walczyło 415 młodych judoków z 51 klubów

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA:

I miejsce Triumf Kiev, Ukraina

II miejsce TJ Mladost RS, Słowacja

III miejsce AZS Opole, Polska

III miejsce UKS Judo Mysłowice, Polska

Podczas uroczystości otwarcia wprowadzono poczet sztandarowy z flagami wszystkich krajów, z których pochodzili zawodnicy. Na rozpoczęcie turnieju odegrano hymn narodowy.

Uroczystość uświetniła swoim występem grupa New Fresh z Dance & Fitness Studio pod przewodnictwem Katarzyny Czachurskiej.

W Kopalni obecni byli dziennikarze TVP Kraków – stacji, która od lat obejmuje Turniej patronem medialnym.

Walki odbywały się na 5 matach w dwóch komorach solnych.

W sobotę mogliśmy oglądać walki drużynowe, w których uczestniczyli judocy z rocznika 2006 i młodsi. Do rywalizacji swoje zespoły zgłosiły kluby Triumfu Kiev z Ukrainy, TJ Mladost RS ze Słowacji oraz AZS Opole, UKS Judo Mysłowice, AZS AWF Warszawa i MOSiR Bochnia. Najmocniejszy okazał się zespół z Ukrainy.
W sobotę rozegrane zostały również walki indywidualne chłopców z roczników 2006/07 i 2008/09 oraz dziewcząt z rocznika 2006/07. W pierwszym dniu swoich sił próbowało 250 judoków.

W niedzielę walczyli chłopcy z rocznika 2010 i młodsi, dziewczęta z roczników 2008/09 oraz 2010 i młodsze. W drugim dniu zawodów na matach spotkało się 165 młodych judoków.

Bochnianie w Turnieju zdobyli cztery złote medale, jedno srebro i sześć brązów oraz siedem V i jedno VII miejsce.

I miejsce:

Katarzyna Alfawicka w kat U10-27

Hubert Płachczyński w kat. U12-60

Julia Rybka w kat. U14-36

Michał Budzyn w kat. U14-50

II miejsce:

Mariusz Maj w kat. 10-38

III miejsce:

Wojciech Kluz w kat. U9-28

Filip Krążała w kat. U10-23

Konrad Krzywda w kat. U10-44

Samuel Stawiarz w kat. U12-33

Dominika Miś w kat. U12-40

Bartosz Król w kat. U14-42

V miejsce:

Ksawery Trojan w kat. U10-26

Liwia Trojan w kat. U10-27

Arwena Sobaś w kat. U10-33

Antoni Jesionka w kat. U10-44

Norbert Alfawicki w kat. U12-30

Oliwia Ulas w kat U12-36

Michał Ćwik w kat. U14-46

VII miejsce:

Mateusz Kruk w kat. U14-42

Nad walką naszych zawodników czuwali trenerzy: Grzegorz Maj, Sebastian Serwiński, Waldemar Kowalski i Wojciech Tworzydło.

Zawody oceniało 16 sędziów pod przewodnictwem Pawła Maśleja.

Zwycięskie drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami, medalami i dyplomami. Zwycięzcy indywidualni otrzymali medale, dyplomy i drobne upominki, a zdobywcy I miejsca dodatkowo pamiątkowe tabliczki. Nagrodzeni wyjechali z koszulkami reklamującymi turniej oraz tradycyjnie z solą – pamiątką z Kopalni. Rozdano też liczne gadżety, które mają wpłynąć na promocję miasta Bochnia oraz instytucji i firm wspierających Turniej.

Miłym akcentem kończącym pierwszy dzień zawodów był konkurs z nagrodami. Wygrać można było liczne akcesoria sportowe. Zawodnicy mogli też zwiedzić bocheńską Kopalnię Soli.

– Dziękujemy wszystkim instytucjom i firmom, które wsparły XXII Międzynarodowy Turniej Judo w Kopalni Soli Bochnia. Warto podkreślić, że wiele z nich pomaga nam od lat w tej tak trudnej pod względem organizacyjnym imprezie sportowej – mówi Sabina Bajda dyrektor MOSiR Bochnia. – Dziękuję zawodnikom za piękną walkę i gratuluję im oraz ich trenerom zwycięstw! Szczególne podziękowania kieruję do wolontariuszy, starszych judoków i rodziców zawodników bocheńskiej sekcji, którzy z pełnym oddaniem pomagają nam przy organizacji Turnieju. Dziękuję dziennikarzom, relacjonującym zawody i kibicom, którzy gorącym dopingiem zagrzewali zawodników do walki. Zapraszam wszystkich za rok, jak zwykle w trzeci weekend czerwca!

PARTNERAMI TURNIEJU BYŁY NASTĘPUJĄCE FIRMY: Pharma C Food Sp. z o.o., Firma Handlowo-Usługowa DOMEK, TTM Tomasz Tobiasz, Stalprodukt – Wamech Sp. z o.o., Stalprodukt – SERWIS Sp. z o.o., EKOMBUD Skowronek Gazda Sp. jawna, Krakowski Bank Spółdzielczy, CONTIMAX S.A., Master Camp, Komputeria.eu, Sklep i zakład zegarmistrzowski L.J. Kruk, AQUER Spółka Jawna z siedzibą w Bochni, Thai Rolls lody tajskie Bochnia.

PATRONAT MEDIALNY OBJĘŁY:
TVP Kraków, Radio ESKA, Media Lokalne.

Organizatorzy XXII Międzynarodowego Turnieju Judo:
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni, Towarzystwo Sportowe „MOSIR”, Kopalnia Soli w Bochni.

Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Powiatu Bocheńskiego i Gminy Miasta Bochnia. Zadaniu partnerowało kilkanaście firm.
.