Kategoria: Sport
Opublikowano: 2016-02-15 11:44:45 przez system

Pogrom bochnian w Oławie

Jeszcze przed spotkaniem było wiadomo, ze będzie ciężkie. Walka bocheńskich szczypiornistów z plasującą się na czwartym miejscu Oławą nie mogła należeć do łatwych.

Sobotni (13 lutego) mecz należy określić klęską. Tak wysoka przegrana - różnica 17 bramek - robi przygnębiające wrażenie. Trzeba jednak przyznać, że przeciwnik okazał się znacznie mocniejszy niż w pierwszej rundzie, kiedy to bochnianie przegrywali siedmioma bramkami. Teraz MOSiR popełnił znacznie więcej błędów, których on nie omieszkał wykorzystać. To była, jak określono na stronie facebbok-a bocheńskiej drużyny - sroga lekcja gry w Oławie od doświadczonych zawodników grających w przeszłości w Superlidze.-

LKPR Moto-Jelcz Oława - MOSiR Bochnia 37:20 (20:12)

MOSiR Bochnię reprezentowali: Gut, Węgrzyn, Pach 7, Bujak 3, Najuch 3, Nowak 3, Imiołek 2, Spieszny 1, Jewiarz 1, Budziosz, Janas, Więcek, Wolnik, Zubik.
Trener Ryszard Tabor.

Skład LKPR Oławy: Schodowski, Pawlak, Młoczyński, Markiewicz 6, Paluch 6, Rutkowski 5, Klinger 4, Sawicki 4, Herudziński 3, Kijek 3, Garbacz, Pokora.
Trener Krzysztof Mistak.

Wyniki pozostałych spotkań 15. kolejki w grupie B:
KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski - Viret CMC Zawiercie 23:21 (10:12)
Ostrovia Ostrów Wielkopolski - MTS Chrzanów 34:25 (13:12)
Nielba Wągrowiec - UKS Olimp Grodków 24:19 (15:12)
Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - KSSPR Końskie 41:26 (21:12)
SPR Tarnów - Czuwaj Przemyśl 32:27 (17:11)
Siódemka Miedź Legnica - Olimpia Piekary 35:31 (19:17)

Po 15. kolejce nastąpiła duża ilość zmian w tabeli rozgrywek i to nie tylko w drugiej jej części. Tym razem znaczące przetasowania odnotowano również w pierwszej siódemce. I tak z trzeciego na drugie miejsce przesunął się Ostrów Wielkopolski, a jego dotychczasową pozycję zajęła Oława. W jej z kolei, byłe już czwarte miejsce, wpadła (druga przez wiele kolejek) Olimpia. Na siódmą pozycję z ósmego miejsca przesunął się Tarnów, spychając spadający o dwa oczka Grodków. Spadek o jedno miejsce zaliczyły również drużyny KSSPR Końskie i MTS Chrzanów. O jedną pozycję w górę przesunął się Ostrowiec Świętokrzyski. Bochnianie tradycyjnie zamykają stawkę.

Teraz kibiców szczypiorniaka czekają aż trzy mecze pod rząd w Bochni. Pierwszy z nich to spotkanie z Wągrowcem (20 lutego), drugi z Piekarami Śląskimi (27 lutego), trzeci z Ostrowcem Świętokrzyskim (5 marca).