Kategoria: Sport
Opublikowano: 2018-04-23 23:51:54 przez system

Przegrana w Sandomierzu - ale nie bez walki

W sobotę 21 kwietnia bocheńscy piłkarze ręczni udali się do Sandomierza by rozegrać przedostatnie wyjazdowe spotkanie z miejscową Wisłą. W tym dniu trener bochnian Marcin Bożek miał do dyspozycji (z różnych względów) tylko 12-u zawodników, w tym dwóch bramkarzy i trzech juniorów. Jednak cały zespół jak zwykle zacięcie walczył do ostatniej minuty meczu.

Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia gospodarzy i w 18-ej minucie notowano wynik remisowy 8:8. Podobna sytuacja miała miejsce 2 minuty później, kiedy kolejny remis wynosił 9:9. Nieznaczna przewaga gospodarzy zarysowała się pod koniec spotkania, kiedy to miejscowi zdobyli dwie bramki z rzędu, kończąc pierwszą połowę 17:14.
W drugiej połowie staraliśmy się dogonić sandomierzan i prawie nam się to udało w 39. minucie, kiedy to po rzucie Michała Dobrzańskiego zniwelowaliśmy stratę do dwóch bramek przy wyniku 21:19. W kolejnych minutach gospodarze przy dużej dozie szczęścia zdobywali bramki, a nam przestało sprzyjać szczęście. Nawet przechwyt Wojtka Dziedzica i szybka kontra sam na sam nie przyniosła poprawy. W efekcie to drużyna SPR Wisła Sandomierz zwyciężyła to spotkanie 33:29.

SPR Wisła Sandomierz – MOSiR Bochnia 33:29 (17:14)
Skład MOSiR Bochnia: Tomasz Węgrzyn i Jarosław Gut (bramkarze), Mateusz rogóż 5, Przemysław Mucha, Mateusz Zubik 7, Filip Pach 6, Mateusz Bujak 5, Michał Dobrzański 3, Marcin Janas 1. Paweł Waśniowski, Marcin Jakubowski, Wojciech Dziedzic 2.

Miejmy nadzieję, że w dwóch ostatnich meczach wystąpimy w optymalnym składzie osobowym, co pozwoli nam na zdobycie kolejnych punktów – mówi trener M. Bożek.

Reasumując to spotkanie można powiedzieć, że sukces w sporcie nie polega na tym, iż za każdym razem odnosimy zwycięstwo ale na tym, że nigdy się nie poddajemy – powiedział po meczu kierownik bocheńskiej drużyny Maciej Haber z wyraźną nadzieją na na stępne dobre spotkania.

Na ostatni mecz w bocheńskiej Hali zapraszamy w sobotę 12-ego maja. Gościem wówczas będzie AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce. Początek spotkania o godz. 19.00. Natomiast mecz zamykający IV rundę rozegramy na wyjeździe 19 lub 20 maja z UJK Kielce.

Info: MOSiR