Kategoria: Sport
Opublikowano: 2015-08-19 22:17:04 przez system

Przygotowania Contimax MOSiR Bochnia do sezonu

Drugoligowy zespół siatkarzy Contimax MOSiR Bochnia rozpoczął wczoraj 17 sierpnia obóz dochodzeniowy, który ma przygotować zawodników do nowego sezonu rozgrywkowego 2015/16.

Zajęcia prowadzone będą przez dwa tygodnie (do końca sierpnia), a w ramach nich przewidziane są również spotkania sparingowe. Najbliższe z nich już w niedzielę 23 sierpnia, kiedy to nasi siatkarze rozegrają mecz w Zakopanem z Czarnymi Rząśnia. Kolejne odbędzie się na zakończenie obozu 30 sierpnia. Wtedy ten sam zespół będzie gościć w Bochni. Mecz zostanie rozegrany w Hali Widowiskowo-Sportowej im. W. Stawiarskiego przy ul. Poniatowskiego 32 (początek o godz. 16.30).

W połowie kolejnego miesiąca (12-13 września) w Bochni planowany jest również III Turniej o Puchar Dyrektora MOSiR z udziałem zespołów TSV Cellfast Sanok, LKS Czarni Wirex Rząśnia, AZS PWSZ Karpaty i KHS Krosno.

Harmonogram turnieju przedstawia się następująco:
Sobota 12.09.2015 r.
sesja poranna:
Godz. 11:00 Contimax MOSiR Bochnia – TSV Cellfast Sanok
Oficjalne otwarcie turnieju
AZS PWSZ Karpaty KHS Krosno – LKS Czarni Wirex Rząśnia
sesja popołudniowa:Godz. 16:00 TSV Cellfast Sanok - AZS PWSZ Karpaty KHS Krosno
Contimax MOSiR Bochnia – LKS Czarni Wirex Rząśnia

Niedziela 13.09.2015 r.
sesja finałowa:
Godz. 11:00 LKS Czarni Wirex Rząśnia - TSV Cellfast Sanok
Contimax MOSiR Bochnia – AZS PWSZ Karpaty KHS Krosno
Zakończenie turnieju

Inauguracja rozgrywek nastąpi natomiast 26 września. Nasza drużyna zmierzy się wówczas na własnym parkiecie z zawodnikami KS SMS Neobus Raf-Mar Niebylec.

Interesujący jest skład drużyny Contimax MOSiR, której ambicją w tym sezonie Bedzie walka o znalezienie się w czołowej czwórce drugoligowej grupy. Niestety, odszedł podstawowy dotąd przyjmujący Jakub Czubiński, a także libero Bartosz Luks. - Odejście Bartosza związane jest z problemami w pogodzeniu pracy z grą - powiedział dla portalu sportkrakowski.pl trener bocheńskiego zespołu Robert Banaszak. - Natomiast Krzysztofa Pustelnika czeka długi proces rehabilitacji po operacji barku. Zmiany dotyczą również Krystiana Kmiecika, który znalazł pracę i będzie nam pomagał ewentualnie w treningach.- Wraca jednak Dawid Małysza, który w sierpniu ubiegłego roku przeszedł z Contimax-u do I-ligowego AGH AZS Kraków. Tym razem jednak nie będzie pełnił roli skrzydłowego, ale libero. Witamy w składzie atakującego Dawida Koniecznego, który wybrał nasz klub po degradacji Avii Świdnik z pierwszej ligi. Z Hutnika Kraków przychodzą Paweł Samborski i Marcin Góra, a z MKS Andrychów Wiktor Wysocki. Na występ w naszym zespole nie zdecydował się ostatecznie Sebastian Stach z Wawelu Kraków, natomiast Kamil Szewczyk przechodzi testy. Nie ma również Kacpra Zdulecznego, który będzie grał w Brzesku.

Skład zespołu Contimax MOSiR Bochnia w sezonie 2015/16 (w nawiasie ostatnie kluby nowych zawodników):
- rozgrywający: Jakub Habel, Mateusz Jarzyna,
- libero Dawid Małysza (z AGH 100RK AZS Kraków),
- atakujący: Dawid Konieczny (Avia Świdnik), Szymon Ściślak,
- przyjmujący: Maciej Grajoszek, Roman Kącki, Paweł Samborski (Hutnik Kraków), Wiktor Wysocki (MKS Andrychów),
- środkowi: Marcin Góra (Hutnik Kraków), Konrad Stajer, Jakub Zmarz,
- Kamil Szewczyk(?)

Trenerem zespołu od lat jest Robert Banaszak. Niestety w lipcu pożegnaliśmy nieodżałowanego i oddanego całym sercem bocheńskiej siatkówce kierownika drużyny Czesława Kumorka. W nadchodzącym sezonie jego obowiązki przejmie Tomasz Jaworski, który również będzie pełnił funkcję drugiego trenera.