Kategoria: Sport
Opublikowano: 2018-10-08 22:34:05 przez system

Puchary Solidarności rozdane

W sobotę 29 września odbyła się już XIV edycja Turnieju Szachowego pamięci Zdzisława Rybki o Puchar Przewodniczącego Regionu Małopolskiego NSZZ „Solidarność”, zorganizowana przez Kierownika Oddziału Nr 4 Agnieszkę Morawiec, w Miejskim Domu Kultury w Bochni.

24 zawodników rywalizowało ze sobą w dwóch kategoriach: senior i junior. Piotr Widła obronił tytuł najlepszego gracza w kategorii senior. Wśród juniorów ponownie zwyciężył Dominik Pałka (SP w Rzezawie). Okolicznościowymi statuetkami uhonorowano także najstarszego zawodnika - był nim Edward Dorociński i najmłodszego juniora – Antoninę Pałkę z Publicznego Przedszkola w Rzezawie.

Sponsorem Turnieju był Zarząd Regionu Małopolskiego NSZZ „Solidarność”, Międzyzakładowa Komisja NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Bochni oraz Komisja ze „Stalproduktu”, ponadto Bogdan Kosturkiewicz i rodzina śp. Zdzisława Rybki – żona Władysława wraz z synami Robertem i Dariuszem.

Okolicznościowe dyplomy oraz liczne nagrody, w tym finansowe zwycięzcom wręczyli:
Wojciech Grzeszek - Przewodniczący Zarządu Regionu Małopolskiego NSZZ „Solidarność”
Bogdan Kosturkiewicz – główny sędzia zawodów oraz pomysłodawca Turnieju
Władysława Rybka wraz z synem Dariuszem, Agnieszka Morawiec i Małgorzata Brzostowska – reprezentujące Oddział Nr 4 RM NSZZ „Solidarność”. Pozostali uczestnicy również otrzymali dyplomy i słodkie upominki.

O Puchar „Solidarności” walczyły również dzieci z bocheńskich przedszkoli w ramach II Bocheńskiego Festiwalu Tańca Przedszkolaków zorganizowanego przez Bernadetę Chodorowską, członka KM POiW NSZZ „Solidarność” przy wsparciu Anety Gut, Barbary Czarny oraz Agnieszki Morawiec.

Honorowy Patronat objął Wojciech Grzeszek - Przewodniczący Zarządu Regionu Małopolskiego NSZZ „Solidarność, który wraz z Agnieszką Morawiec wręczał Puchary oraz solidarnościowe gadżety.

I miejsce – zespół z Przedszkola Nr 1 pod kierunkiem pani Moniki Buziak
II miejsce – zespół z Przedszkola Nr 6 pod kierunkiem pań Anny Śliwy i Agnieszki Kaczmarczyk
III miejsce – zespół z Przedszkola Nr 4, przygotowane przez Marzenę Michniak i Marcina Cabałę.

Dyrektor Miejskiego Przedszkola Nr 4 w Bochni pani Wiesława Kocot wręczyła wraz z Bernadetą Chodorowską i Barbarą Czarny nagrody ufundowane przez Galerię Bocheńską, Delikatesy Passa
i Cold. W nawiązaniu do obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości zaproszono przedszkolaki do wspólnego tańca narodowego Krakowiaka, którego zaprezentował zespół Małe Zręczyce pod kierunkiem Hanny Dziewońskiej. Turniej umilił również pokaz tańca towarzyskiego pod kierunkiem Doroty Thomas.

W ramach swej działalności oświatowo - kulturalnej Bocheńska „Solidarność” co roku kieruje do dzieci i młodzieży powiatu bocheńskiego i brzeskiego ofertę konkursów jak i również podejmuje się działań na rzecz sportu i rekreacji.

Foto: Marcin Cabała/Ireneusz Sobas