Kategoria: Sport
Opublikowano: 2017-05-29 14:28:04 przez system

Rajdowcy znów będą się ścigać w centrum Bochni

  1. runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska odbędzie się już tradycyjnie w centrum miasta. Tegoroczna edycja zawodów odbędzie się 3 czerwca. Tego dnia pretendenci do tytułu Rajdowego Samochodowego Mistrza Śląska zmierzą się na wymagających, asfaltowych odcinkach specjalnych ziemi bocheńskiej. Atrakcje przewidziane są również dla tych, którzy odwiedzą bocheński rynek. Bedą symulatory dachowania, hamowania, a także atrakcje dla dzieci.

Do pokonania będą mieli łącznie 43,4 km. Na ten dystans składają się dwie trzykrotnie przejeżdżane próby oraz kończący zmagania odcinek w centrum Bochni (1,5 km). Pierwszy z oesów liczy 6,24 km i przebiega przez gminę Lipnica Murowana. Drugi z odcinków wiedzie drogami w gminach Żegocina i Trzciana, a na dystansie 7,73 km zaplanowano - jeśli pogoda pozwoli - m.in. widowiskowy przełom wodny. Choć odcinki biegną trasami, które już wykorzystywano w Rajdzie Ziemi Bocheńskiej, to ich konfiguracja jest zupełnie nowa i mocno zróżnicowana. Wąskie i kręte partie przeplatane są szerszymi i szybszymi, obfitującymi przy tym przez wiele szczytów i ślepych łuków, co gwarantuje emocjonujące widowisko dla kibiców –podają organizatorzy rajdu.

Tradycyjnie już, zwycięzcy klasyfikacji generalnej oraz poszczególnych klas (zarówno RO, jak i Super KJS) otrzymają szklane trofea ufundowane i wykonane przez firmę Bo-Glass. To jednak nie wszystko!

Trzy załogi, które na finałowej próbie na bocheńskim rynku wywalczą najlepsze czasy w klasyfikacji generalnej Rajdowych Mistrzostw Śląska, będą nagrodzone pamiątkowymi statuetkami ufundowanymi przez Burmistrza Miasta Bochni, pana Stefana Kolawińskiego.

Nagrodzona będzie jednak nie tylko dobra jazda w centrum Bochni. Trzy czołowe załogi klasyfikacji generalnej drugiej rundy RSMŚl 2017 otrzymają bony ufundowane przez firmę Detailing Service. Zwycięzcy zawodów będą mogli skorzystać z usługi zabezpieczenia lakieru samochodu profesjonalną powłoką ceramiczną. Dodatkowo triumfatorzy otrzymają także kupon o wartości 100 zł na zakup wyczynowego oleju silnikowego AMS, podobnie jak załogi z miejsc 2. i 3.

Wyróżnione zostaną także załogi, które osiągną najlepszy wynik na odcinku Kamionna i Lipnica. Najszybsi zawodnicy z tych dwóch prób otrzymają praktyczne torby Race Bag, przydatne do bezpiecznego przewożenia różnych akcesoriów w pędzącej rajdówce. Ich fundatorem jest firma HRX Polska.

W gronie sponsorów nagród dla uczestników 5. Rajdu Ziemi Bocheńskiej jest także sklep RajdoweAkcesoria.pl. Jego właściciele ufundowali aż pięć nagród – bonów na zakupy o wartości 200 zł, które otrzymają: zdobywcy 4. miejsca w klasyfikacji rajdu, zwycięzcy klas PPC (Puchar Peugeota i Citroena) i PCR (Pucharu Cento Rally), jak również 2. i 3. załoga Super KJSu, czyli zawodów dla kierowców amatorów, które odbędą się w trakcie rajdu imienia Janusza Kuliga.

Oczywiście przygotowane jest także wyróżnienie dla zwycięzcy Super KJSu. Ten kierowca będzie mógł wybrać się na szkolenie, którego program przygotowywali najlepsi instruktorzy z rajdowym doświadczeniem, ufundowane przez renomowany ośrodek doskonalenia techniki jazdy, czyli Szkołę Jazdy Subaru. Co więcej, organizatorzy 5. Rajdu Ziemi Bocheńskiej pomyśleli także o zawodnikach, którym zawody nie ułożą się po ich myśli. Zaproszenia na szkolenie w Szkole Jazdy Subaru otrzymają bowiem dwie najsłabsze załogi w klasach RO1, RO2, PPC i ostatnia załoga klasyfikacji PCR.

Atrakcje przewidziane są również dla tych, którzy odwiedzą bocheński rynek: symulatory dachowania, hamowania, a także aktywności dla dzieci – malowanie samochodu, konkursy i warsztaty konstruktorskie. W rodzinnych okolicach niezapomnianego Janusza Kuliga nie zabraknie również wystawy replik rajdówek mistrza.

Wiemy, że rywalizacja w rundach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska jest bardzo zacięta, a zawodnikom nie brakuje motywacji i woli walki. Wiemy także, ile serca, pracy, a także funduszy wkładają w to, by móc realizować swoją pasję. Dlatego także i w tym roku pracowaliśmy nad tym, by móc ich dodatkowo wynagrodzić za start i wyniki osiągnięte w Rajdzie Ziemi Bocheńskiej. Za pomoc w realizacji tego celu bardzo dziękujemy naszym partnerom, bez których zorganizowanie takiego widowiska i zawodów nie byłoby możliwe. Jestem przekonany, że 5. edycja rajdu imienia Janusza Kuliga przyniesie Wam wszystkim mnóstwo pozytywnych, sportowych emocji - mówi Maciej Stabrawa, dyrektor 5. Rajdu Ziemi Bocheńskiej

  1. Rajd Ziemi Bocheńskiej im. Janusza Kuliga jest współfinansowany z budżetu miasta Bochnia, budżetu powiatu bocheńskiego oraz z budżetu Województwa Śląskiego. Głównym sponsorem zawodów jest firma Karcher.

Zwiastun Rajdu

Jak to było w 2013? TUTAJ