Kategoria: Sport
Opublikowano: 2015-10-20 12:46:10 przez system

Ręczna: gorące rozgrywki MLPR

Gorąco w rozgrywkach Małopolskiej Ligi Piłki Ręcznej! W miniony weekend nasi podopieczni rozegrali aż osiem meczy, w tym jeden u siebie.

Tym jedynym, który mieliśmy okazję obserwować w Bochni, był mecz juniorów młodszych MOSiR Bochnia z SKS Kusym Kraków. Było to druga kolejka szczypiornistów, trenowanych przez Marcina Bożka, tym razem wygrana. Przypomnijmy, że po pierwszym, rozegranym w tej lidze meczu z Chrzanowem, trener "nie pozostawił na chłopcach suchej nitki". I chociaż sam przyznał, że zdarza się przegrywać najlepszym, pierwszą porażkę (16:26) uznał za niedopuszczalną. Zapewne zmotywowani tą bardzo ostrą opinią szkoleniowca młodzi szczypiorniści tym razem pokazali się z jak najlepszej strony, wygrywając już pierwszą połowę spotkania z krakowianami 13:9, a kończąc mecz pięknym zwycięstwem 27:20.

MOSiR Bochnia & SKS Kusy Kraków 27:20 (13:9)

MOSiR Bochnię reprezentowali i bramki zdobyli: Oliwer Choma 1, Wiktor Czubala 4, Michał Dobrzański 5, Michał Budzyn 1, Jakub Pagacz, Krzysztof Goliński 3, Filip Fasuga 2, Mateusz Łącki, Marcin Jakubowski, Iwo Stopczyński 9, Przemysław Mucha 1, Grzegorz Drzazga, Filip Gumuła 1, Maciej Łach, Marcel Bożek.

MŁODZICY W KRAKOWIE
W niedzielę 18 października młodzicy MOSiR Bochnia zmierzyli się na wyjeździe z drużynami Krakus Kraków oraz Krakowiak Kraków. W wymienionej kategorii w tym sezonie walczą dwa bocheńskie zespoły.

MOSiR II Bochnia, r. 2002
Młodzicy MOSiR II Bochnia, trenowani przez Piotra Węgrzyna, pierwszy mecz rozegrali z Krakusem Kraków. Nasz zespół dzielnie walczył przez pierwsze 10 minut spotkania, po czym na boisku zaczął dominować zespół Krakusa i stopniowo powiększał zdobycz bramkową. Mecz zakończył się zwycięstwem Krakusa Kraków 25:14.

Krakus Kraków & MOSiR II Bochnia 25:14

Po krótkiej przerwie nasi zawodnicy rozpoczęli zmagania z drużyną Krakowiaka Kraków. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana i żadnej z drużyn nie udało się zdobyć przewagi bramkowej. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 8:8. Na drugą połowę spotkania młodzi bochnianie wyszli na parkiet bardzo zmotywowani, by odnieść zwycięstwo. Widoczna była poprawa w grze w obronie, co spowodowało, iż udało się zdobyć kilka bramek po ataku szybkim. W ataku pozycyjnym MOSiR-owcy również radzili sobie całkiem nieźle. Mecz zakończył się zwycięstwem MOSiR Bochnia 20 - 17.

Krakowiak Kraków & MOSiR II Bochnia 17:20 (8:8)

MOSiR II Bochnię reprezentowali: Miłosz Biernat, Tomasz Jung, Kacper Gajli, Kacper Cąber,Piotr Karwala,Maciej Kycia, Michał Broszkiewicz,Marcin Szkolik, Kacper Wasila, Piotr Kalinka, Filip Rzepecki.

MOSiR II Bochnia, r. 2001
Zawodnicy szkoleni przez Łukasza Gicalę, odnieśli bowiem dwa zwycięstwa. Z parkietu szczęśliwi schodzili wchodzący w skład drużyny MOSiR I: Szymon Sowa, Sebastian Wójcik, Krzysztof Korta, Gabriel Krawczyk, Kamil Liszkiewicz, Sebastian Sowa, Maciej Grech, Bartłomiej Kupiec, Rafał Góral,Szymon Kukułka, Jakub Jewuła, Adrian Sowa, Maciej Woda, Jakub Sychta.

UKS Krakowiak Kraków – MOSiR Bochnia I 12:22 (1:12)
W pierwszym meczu zawodnicy podeszli mocno skoncentrowani, w pełni realizowali założenia taktyczne, twardo zaprezentowali się w obronie i skutecznie wykańczali akcje zespołowe.
Bramki zdobyli: Kamil Liszkiewicz 7, Bartłomiej Kupiec 7, Gabriel Krawczyk 4, Szymon Kukułka 2, Jakub Jewuła 2, Rafał Góral 1.

Krakus Kraków – MOSiR Bochnia I 15:20 (6:10)
W drugim spotkaniu zdecydowanie zabrakło koncentracji i odpowiedniej mobilizacji, co przeniosło się na ogromną nieskuteczność w ataku. Nie wykorzystano przynajmniej 10 sytuacji sam na sam z bramkarzem. Na szczęście dość solidna postawa w obronie i zespołowo prowadzona gra w ataku pozycyjnym pozwoliły utrzymywać wynik na spokojnym poziomie. Bramki zdobyli: Jakub Jewuła 8, Kamil Liszkiewicz 4, Gabriel Krawczyk 4, Bartłomiej Kupiec 2, Rafał Góral 1, Szymon Kukułka 1.

LIGA DZIECI
W ramach Małopolskiej Ligi Dzieci nasi najmłodsi wychowankowie walczyli w Libuszy z gospodarzami, Skrzyszowem i Tarnowem. Bardzo dobrze prowadzili grę z z zespołem Wiertmet. Poziom tego spotkania był wyrównany, ale po przerwie bochnianie zmobilizowani przez trenera Jakuba Pacha zdobyli prowadzenie i mecz zakończyli zwycięstwem. tego sukcesu niestety nie powtórzyli juz w kolejnych spotkaniach. - W meczu z Krukami byliśmy nieskuteczni - mówił po zakończonym turnieju J. Pach. - W spotkaniu z Pałacem Młodzieży zabrakło już siły.-

UKS Wiertmet Libusza & MOSiR Bochnia 14:16 (8:8)
MOSiR Bochnia & Kruki Skrzyszów 11:7 (7:11)
MOSiR Bochnia & PM MPEC Tarnów 10:27 (7:18)