Kategoria: Sport
Opublikowano: 2017-05-21 23:08:01 przez system

"Rowerem po zdrowie" - zlot zakończony

Za nami XVI Małopolski Rodzinny Gwiaździsty Zlot "Rowerem po zdrowie"

W niedzielny poranek, 21 maja, grupa ponad 30 bocheńskich rowerzystów wyruszyła z parkingu Krytej Pływalni w Bochni na 23 kilometrową, malowniczą trasę, aby wziąć udział w XVI Małopolskim Rodzinnym Gwiaździstym Zlocie "Rowerem po zdrowie".


Celem tej firmowanej przez Małopolskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej imprezy jest popularyzacja rodzinnej turystyki rowerowej, promocja środowiska naturalnego oraz piękna Małopolski.

Trasa wiodła przez Chodenice, most wiszący na Rabie i dalej przez Puszczę Niepołomicką, Krzyżanowice, Bocheńską Strefę Aktywności Gospodarczej, aż do Parku Rodzinnego Uzbornia
w Bochni, gdzie miała miejsce meta Zlotu.

Imprezę otworzyli oficjalnie: Leszek Tytko – prezes Małopolskiego TKKF, Stefan Kolawiński – burmistrz Bochni, Jan Pająk – wójt Drwini oraz Zofia Czupryna – honorowa prezes TKKF.

Na miejscu na uczestników imprezy, a było ich prawie 300 z 14 małopolskich gmin, czekało mnóstwo atrakcji oraz gorący posiłek. Na scenie amfiteatru wystąpiły zespoły i grupy taneczne z różnych miejscowości, przygotowano również grę terenową kierującą po malowniczych miejscach bocheńskiego parku.

Członkowie tarnowskiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża przeprowadzili pokaz i szkolenie
z udzielania pierwszej pomocy, z czego skorzystała większość uczestników Zlotu.

Każdy mógł wziąć udział w indywidualnych konkurencjach dostosowanych do wieku. Jak zwykle najwięcej emocji wzbudzało grupowe przeciąganie liny. Wszystkie gminy wystawiły możliwie najmocniejsze drużyny. Bocheńska reprezentacja zajęła I miejsce pokonując w finale drużynę z Drwini.

Kulminacyjnym punktem Zlotu było losowanie rowerów ufundowanych przez gminy biorące udział
w imprezie.

Organizatorami Zloty byli: Małopolskie TKKF, Miasto Bochnia, MOSiR Bochnia i Miejski Dom Kultury
w Bochni. Tegoroczny zlot odbył się pod honorowym patronatem Jacka Krupy - Marszałka Województwa Małopolskiego.