Kategoria: Sport
Opublikowano: 2017-09-20 23:41:20 przez system

Rowerowe tandemy na bocheńskim Rynku

W niedzielę 17 września 2017 r., w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, na bocheńskim Rynku gościli rowerzyści.

Organizatorzy zachęcali mieszkańców do korzystania z roweru – zdrowego, ekologicznego i taniego środka transportu. Każdy zainteresowany mógł przejechać się po Rynku tandemem, zarówno w roli kierowcy jak i pasażera. Kilkanaście tych dwuosobowych rowerów przywiozła Fundacja „Niewidomi Na Tandemach”. Grupa osób niewidomych, podróżująca po Polsce, biorąca udział w licznych rajdach i wycieczkach rowerowych, demonstrowała wspólnie z profesjonalnymi pilotami jazdę na tych specyficznych rowerach. Chętni mieszkańcy próbowali przejażdżki jako pasażerowie z zasłoniętymi oczami, by wczuć się w rolę osób niewidomych, podróżujących w ten sposób. Było to dodatkowe utrudnienie i wymagało zgrania i nabrania zaufania do pilota, jednak zapewniało niezapomniane doznania.

Na koniec – spora, biorąc pod uwagę pochmurno-deszczową pogodę - 18 osobowa grupa, w tym osoby niewidzące, pojechała na wycieczkę rowerową tandemami do Puszczy Niepołomickiej. Po powrocie uczestnicy przejażdżki otrzymali zestawy upominkowe od Wydziału Promocji i Rozwoju Miasta. Całość zakończyła się pamiątkowym zdjęciem na Rynku u stóp króla Kazimierza Wielkiego.

Organizatorami wydarzenia byli: Wydział Promocji i Rozwoju Miasta Urzędu Miasta Bochnia, Fundacja NIEWIDOMI NA TANDEMACH oraz Fundacja AUXILIUM. Organizacyjnie przedsięwzięcie wsparli: Sekcja Sportów Walki TOMI-SPORT oraz Stowarzyszenie Aktywnych SPRINT.