Kategoria: Sport
Opublikowano: 2017-05-30 23:44:52 przez system

Ruszają zapisy do XXIV memoriałowego Biegu Majora Bacy

Bochnia – Chodenice 06.08.2017

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji rozpoczął zapisy do Memoriałowego Biegu Majora Bacy. Bieg Majora Bacy to ciesząca się dużym powodzeniem cykliczna impreza sportowa, w której co roku bierze udział kilkuset biegaczy z całej Polski oraz takich krajów, jak m.in.: Słowacja, Czechy, Ukraina, Węgry, Niemcy, Kenia.

MOSiR zaprasza wszystkich amatorów biegania do wzięcia w niej udziału w niedzielę 6 sierpnia . Zapisać można się w dniu startu w biurze zawodów, które otwarte będzie w godz. 13.30 - 15.30. Ze względów logistycznych zachęcamy jednak do zapisywania się drogą elektroniczną.

Zapisu drogą elektroniczną można dokonać na stronie www.mosir.bochnia.pl

Bieg główny przeznaczony jest dla wszystkich dorosłych amatorów tego sportu. Zawodnicy mają do pokonania trasę o długości 10 km. Start rozpocznie się o godz.16.00. Na zdobywców trzech pierwszych miejsc w klasyfikacji generalnej oraz w poszczególnych kategoriach wiekowych czekają nagrody pieniężne przewidziane regulaminem. Wszyscy, którzy ukończą bieg otrzymają pamiątkowe medale.

W tym roku bieg wraca na dawną trasę. Będą to dwie pętle ulicami: Chodenicką i Karosek, gdzie nawierzchnia jest asfaltowa.

Bieg organizowany jest ku czci majora Bacy (Jana Kaczmarczyka), który zginął w tragiczny sposób 5 sierpnia 1944 roku z rąk hitlerowców. Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, Starostwa Powiatowego w Bochni i Gminy Miasta Bochnia. Organizatorami XXIV Memoriałowego Biegu Majora Bacy są:

  1. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni

  2. Towarzystwo Sportowe MOSIR Bochnia

  3. Salt Runners Bochnia

  4. Urząd Miasta Bochnia

Oprócz biegu głównego w trakcie memoriału odbywa się bieg dla dzieci i młodzieży w kategorii do lat 12 i od 12 do 16. Dzieci mają do pokonania dystans około 1 km. Ta grupa wystartuje o 15.00. Wymagana zgoda rodziców/opiekuna (druk do pobrania na stronie www.mosir.bochnia.pl). Druk ten będzie również dostępny w dniu zawodów w miejscu zapisów. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w obydwu wymienionych wyżej kategoriach dla dzieci i młodzieży otrzymają nagrody rzeczowe, wszyscy uczestnicy pamiątkowe medale.

Biegom towarzyszy zawsze Piknik nad Rabą. W jego programie będzie wiele atrakcji dla całych rodzin, które przybędą kibicować biegaczom.