Kategoria: Sport
Opublikowano: 2018-12-10 19:46:16 przez system

Ruszyła Liga Halowa Orlików

Drużyny MOSiR Bochnia awansowały do finału

W sobotę 8 grudnia dwa zespoły Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni rozpoczęły zmagania w Halowej Lidze Orlików, w rozgrywkach organizowanych przez Podokręg Piłki Nożnej w Bochni.

Rozgrywki rozpoczęła pierwsza drużyna MOSiR Bochnia, która walcząc w I grupie za przeciwników miała Nieszkowiankę (dziewczęta), Zostań Piłkarzem Bochnia I, Żegocinę oraz MSP II Bochnia. Nasi zawodnicy spisali się doskonale. Widać było, iż w walce oddają całe serce – nie przegrali żadnego meczu!

MOSiR I Bochnia – MSP II Bochnia 4:0, bramki: Mateusz Zbylut 2, po jednej Antoni Szczygieł i Aleksander Cyz
MOSiR I Bochnia – Beskid Żegocina 2:0, bramki: Mateusz Zbylut 1, Antoni Szczygieł 1
MOSiR I Bochnia – Nieszkowianka (dziewczyny) 3:0, bramki: M. Zbylut 2, Mateusz Maszewski 1
MOSiR I Bochnia – Zostań Piłkarzem I Bochnia 4:0, bramki: Maksymilian Liszka 2, Zbylut 1, Szczygieł 1

Tabela

I miejsce MOSiR I Bochnia, 12 pkt.
II miejsce Beskid Żegocina, 9 pkt.
III miejsce Zostań Piłkarzem I Bochnia, 6 pkt.
IV miejsce MSP Bochnia, 3 pkt.
V miejsce Nieszkowianka (dziewczęta), 0 pkt.

Do finału, który odbędzie się 20.01.2019 r. awansowały dwa pierwsze zespoły.
Skład MOSiR I Bochnia: Arkadiusz Majchrzak, Mateusz Zbylut, Maksymilian Liszka, Antoni Szczygieł, Aleksander Cyz, Gabriel Ogiński, Kamil Kaczmarczyk, Mateusz Maszewski.Trenerzy: Piotr Górecki i Damian Szydłowski.

W II grupie grały następujące drużyny: Trzciana I 2000, MOSiR II Bochnia, MSP I Bochnia, Promień II Mikluszowice, Nadwiślanka I Nowe Brzesko.
MOSiR II Bochnia – MSP Bochnia 0:2
MOSiR II Bochnia – Trzciana I 2000 6:0, bramki: po 2 Gabriel Klima i Sergiusz Bohosiewicz, po 1 Łukasz Poznański i Szymon Małek.
MOSiR II Bochnia – Nadwiślanka Nowe Brzesko 4:2, bramki: Gabriel Klima, Łukasz Poznański, Sergiusz Bohosiewicz, Miłosz Pastuszka,
MOSiR II Bochnia – Promień Mikluszowice 9:1, bramki: po 2 Tomasz Dziuba, Sergiusz Bohosiewicz, Miłosz Pastuszka, po 1 Gabriel Klima, Łukasz Poznański, Szymon Małek.

Tabela
MSP Bochnia, 12 pkt.
MOSiR II Bochnia 9 pkt
Nadwiślanka I Nowe Brzesko 6 pkt.
Promień II Mikluszowice, 3 pkt.
Trzciana 0 pkt.

Skład MOSiR II Bochnia: Gabriel Klima, Łukasz Krok, Damian Nowak, Tomasz Dziuba, Łukasz Poznański, Sergiusz Bohosiewicz, Szymon Małek, Miłosz Pastuszka.Trenerzy: Damian Szydłowski i Piotr Górecki.

Podobnie jak w grupie pierwszej, również w tej do finału, który odbędzie się 20.01.2019 r. awansowały dwa pierwsze zespoły.
16 grudnia 2018 r. na sali sportowej I LO w Bochni zostanie rozegrana następna kolejka Orlików, gdzie wystąpi zespół MOSiR III.
Natomiast 15 grudnia 2018 r. na Turnieju „Zimowe granie z Tarnovią”, który odbędzie się w Dąbrowie Tarnowskiej, wystąpią chłopcy z rocznika 2010, trenowani przez Marcina Leśniaka. 16 grudnia na tym samym turnieju walczyć będą chłopcy z rocznika 2009, trenowani przez Piotra Góreckiego.