Kategoria: Sport
Opublikowano: 2021-07-07 21:54:11 przez Czas2012

Ruszyły zapisy na XXVII Memoriałowy Bieg Majora Bacy

Po raz XXVII Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji rozpoczyna zapisy na Memoriałowy Bieg Majora Bacy. Jak co roku bieg odbędzie się w pierwszą niedzielę sierpnia.

Po przerwie, podczas której w ubiegłym roku bieg z powodu ogłoszonej pandemii został odwołany, zawodnicy wrócą na trasę! BIEG GŁÓWNY to 10-kilometrowa trasa, która przebiegać będzie ulicami Chodenicką i Karosek, wokół których odbędą się dwie pętle. START ustalony jest na godz. 16.00.

Biuro zawodów w remizie strażackiej w Chodenicach (Bochnia, ul. Chodenicka 57) czynne będzie w godz. 13.30-15.30.

Bieg Bacy od wielu lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem. To cykliczna impreza sportowa, w której co roku bierze udział kilkuset biegaczy z całej Polski oraz krajów ościennych, m.in. Słowacji, Czech i Ukrainy. Organizowany jest ku czci mjra Jana Kaczmarczyka (pseudonim „Baca”), który zginął w tragiczny sposób 5 sierpnia 1944 roku z rąk hitlerowców. Oprócz chęci upamiętnienia majora „Bacy” impreza ma na celu popularyzację i upowszechnienie biegania jako najprostszej formy aktywności fizycznej.

Jak podają organizatorzy: Organizowany od 27 lat Memoriałowy Bieg Majora Bacy odbywa się w ramach uroczystości związanych z uczczeniem pamięci lokalnego bohatera majora Jana Antoniego Kaczmarczyka, partyzanta AK zastrzelonego przez hitlerowców. Ta cykliczna impreza łączy ze sobą walory sportowe i zdrowotne wraz z edukacyjnymi i historycznymi, dając możliwość szczególnego uczczenia tych ważnych dla lokalnej historii wydarzeń.

Bieg ma atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

REGULAMIN BIEGU GŁÓWNEGO BACY 2021TUTAJ

LINK DO REJESTRACJI DO BIEGU GŁÓWNEGOTUTAJ

MAPA BIEGU GŁÓWNEGO:

/media/user/images/upload/Lipiec/Lipiec 2021/mapa_-_organizacja_ruchu_1.jpg

WSPARCIE FINANSOWE
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, Powiatu Bocheńskiego i Miasta Bochnia.

PATRONAT
XXVII Memoriałowy Bieg Majora Bacy odbywa się pod honorowym patronatem Starosty Bocheńskiego oraz Burmistrza Miasta Bochnia.

Dodatkowo: Bieg dla dzieci i młodzieży oraz Piknik Rodzinny
W ramach imprezy oprócz biegu głównego dla dorosłych planowany jest bieg dla dzieci i młodzieży (start o 15.00):
– do lat 6 ( dystans 200 metrów),
– do lat 8 (dystans 400 m),
– do lat 12 (dystans do 800 m)
– oraz młodzieży do lat 16 (dystans ok. 1 km).
Zapisy do biegu dzieci odbywać się będą na miejscu przed startem tuż przy wejściu do budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Chodenicach, a przy niesprzyjającej aurze w środku budynku.Zapisy na bieg dla najmłodszych ułatwi wcześniejsze wydrukowanie i podpisanie zgody rodzica/opiekuna na udział uczestnika (oświadczenie będzie również dostępne w dniu zawodów w miejscu zapisów).

Zgoda rodzica/opiekuna Baca-2021do pobrania
Biegom towarzyszył będzie rodzinny „Piknik nad Rabą”, na który zapraszamy całe rodziny (szczegółowy program Pikniku podamy w późniejszym okresie).

Organizatorami XXVII Memoriałowego Biegu Majora Bacy są:
– Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni,
– Towarzystwo Sportowe MOSIR Bochnia,
– Salt Runners Bochnia,
– Urząd Miasta Bochnia,
– OSP Chodenice.

Życiorys Majora Bacy – TUTAJ