Kategoria: Sport
Opublikowano: 2017-04-07 15:20:02 przez system

Ruszyły zapisy na Bieg św. Kingi

Charytatywny Bieg o Pierścień św. Kingi to doroczny bieg ulicami Bochni, organizowany przez Fundację Auxilium już po raz trzeci. Ideą przewodnią całego wydarzenia jest połączenie pasji biegania z pomaganiem. Bocheńska Fundacja w tym momencie ma 19 podopiecznych i to właśnie w ich potrzebach, rehabilitacji i leczeniu pomagamy biorąc udział w biegu solnym.

Trasa wszystkich 3 biegów w tym roku wyjątkowo rozpoczyna oraz kończy się w Parku Rodzinnym Uzbornia i biegnie malowniczymi zakątkami Solnego Miasta. Warto dodać , iż niepowtarzalnymi nagrodami dla zwycięzców są ręcznie wykonane, wykute w bryle soli, unikatowe solne pierścienie. Każdy uczestnik biegu otrzyma również ręcznie robiony, symboliczny medal, którego nie dostanie się na żadnej innej imprezie sportowej.

Organizatorzy do udziału w biegu zapraszają nie tylko pasjonatów biegania, ale również zrzeszone i niezrzeszone grupy biegowe, kluby fitness, sportów walki, piłkarskie , a także spontaniczne grupy mundurowe, samorządowe, szkolne, firmowe i inne. Warto tutaj dodać, że najliczniejsza grupa, która weźmie udział w biegu dostanie jeden z ręcznie wykonanych, wyjątkowych pierścieni solnych. Może on być piękną ozdobą szkolnej lub klubowej półki z nagrodami.

Biegowi Głównemu na 10 km towarzyszy Bieg Rodzinny na 3 km oraz Marsz Nordic Walking, do udziału w których organizatorzy również serdecznie zapraszają.

Wolontariusze poszukiwani - jeśli wśród Was są osoby które miały by czas, ochotę, chciały by pomóc w organizacji i przeprowadzeniu całego wydarzenia oraz mają nie mniej niż 15 lat organizatorzy proszą o kontakt: Magdalena Dyga: 660 000 223, Mirosław Cibor: 606 368 345.

Obecność na tej imprezie biegowej może być świetną zabawą, połączoną z realizacją potrzeby pomagania innym, a przede wszystkim będzie to ogromna pomoc w leczeniu i rehabilitacji Podopiecznych Fundacji Auxilium, którzy codziennie zmagają się z wielkimi trudami życia z chorobą.

Więcej informacji na stronach: www.biegsolny.pl
https://www.facebook.com/BiegSolny/?fref=ts

Zapisów można dokonać tutaj: www.biegsolny.pl/zapisy-na-bieg/

Uwaga - pierwsze 100 zapisanych i opłaconych osób ma mniejszą darowiznę startową.