Kategoria: Sport
Opublikowano: 2018-11-29 19:44:14 przez system

Spartakiada Strzelecka WTZ

W dniu 28.11.2018r. odbyła się po raz kolejny Spartakiada Strzelecka WTZ zorganizowana przez Stowarzyszenie Na Rzecz Osób specjalnej Troski „Amicus Hominis” wspólnie z Warsztatem Terapii Zajęciowej Proszówki. W zawodach brało 5 drużyn z województwa małopolskiego.

Zawody mogły się odbyć dzięki życzliwości i pomocy Dyrekcji I LO w Bochni, gdzie na strzelnicy odbywała się część sportowa zawodów. Głównym sędzią rywalizacji sportowej w strzelaniu do tarczy, tak jak w poprzednich latach był Prezes Ogniska „Promień”, pan Mieczysław Balicki.
Po zakończeniu części sportowej zawodów wszyscy uczestnicy przybyli do budynku WTZ Proszówki, gdzie uroczystego wręczenie nagród dokonali zaproszeni goście: wicestarosta Bocheński Ryszard Drożdżak, Dyrektor PCPR Elżbieta Paczyńska oraz właściciel firmy „Astat” Piotr Waśniowski.

Kierownik WTZ Edward Firek podziękował wszystkim za przybycie, podkreślił też że poziom zawodów był bardzo wysoki, o czym świadczy liczba zdobytych punktów przez poszczególne drużyny. Były dyplomy, puchary drużynowe, nagrody rzeczowe, które wręczali wicestarosta Ryszard Drożdżak, dyrektor PCPR Elżbieta Paczyńska, pan Piotr Waśniowski oraz Prezes Stowarzyszenia „Amicus Hominis” Adam Wyszkowski. W rywalizacji sportowej próbowała również swoich sił kadra z poszczególnych WTZ-ów.

Klasyfikacja indywidualna zawodów:

1 miejsce Tomasz Święs WTZ Stróże 98pkt
2 miejsce Monika Orłowska WTZ Stróże 97pkt
3 miejsce Marcin Karcz WTZ Łyszkowice 94pkt
4 miejsce Angelika Gajda WTZ Proszówki 94pkt
5 miejsce Franciszek Pękala WTZ Siołkowa 92pkt
6 miejsce Tomasz Łatka WTZ Siołkowa 90pkt.

Klasyfikacja drużynowa zawodów:

1 miejsce WTZ Stróże 389pkt
2 miejsce WTZ Proszówki 378 pkt
3 miejsce WTZ Łyszkowice 318pkt
4 miejsce WTZ Siołkowa 297pkt
5 miejsce WTZ Kraków os. Górali 181pkt

Po wręczeniu nagród, pucharów i dyplomów wszyscy uczestnicy zawodów mogli się wspólnie bawić na zabawie andrzejkowej w lokalu WTZ Proszówki.