Kategoria: Sport
Opublikowano: 2015-09-07 15:28:14 przez system

Szczypiorniści i siatkarze przed rozgrywkami

Finiszują przygotowania do pierwszoligowych rozgrywek szczypiornistów i drugoligowych siatkarzy MOSiR Bochnia. W sobotę 5 września mieliśmy okazję towarzyszyć zawodnikom MOSiR-u w spotkaniach sparingowych, które rozgrywane były na bocheńskim parkiecie.

Z zapowiadanego wcześniej spotkania towarzyskiego szczypiornistów w ostatniej chwili zrezygnowała reprezentacja Czuwaju Przemyśl, która miała w tym czasie kłopoty kadrowe. W związku z powyższym drużyny MOSiR Bochnia i Vive II Targi podzieliły zespoły na połowę i rozegrały dwumecz. A oto ich wyniki.

Pierwszy mecz:
MOSiR Bochnia - Vive II Targi Kielce 21:25 (13:9)
Bramki dla Bochni zdobyli: Mateusz Bujak 2, Adrian Najuch 3, Mateusz Zubik 2, Filip Pach 1, Kacper Król 8, Marcin Janas 2, Jakub Spieszny 3.

Mecz drugi:
MOSiR Bochnia - Vive II Targi Kielce 23:19 (10:11)
Bramki: Wiktor Budziosz 3, Mateusz Bujak 3, Mateusz Wąsik 2, Mateusz Zubik 2, Mateusz Nowak 2, Kacper Król 1, Marcin Janas 1, Paweł Lysy 3, Jakub Spieszny 2, Tomasz Wolnik 1, Krzysztof Więcek 2.

Były to ostatnie sparingi przed zasadniczymi rozgrywkami.- Zespół oprócz dobrych momentów w grze miał i słabsze - ocenił swoją drużynę trener Ryszard Tabor. - Mecz był bardzo wyrównany. Zespół Vive prezentował się poprawnie i stwarzał problemy, szczególnie w ataku pozycyjnym, który w wielu przypadkach kończył się nieskutecznymi rzutami, w czym duża zasługa dobrze spisującego się bramkarza z Kielc.-

Szczypiorniści rozpoczynają sezon już 12 września. Będzie to mecz wyjazdowy z drużyną UKS Olimp Grodków. Jak siłę poszczególnych zespołów w grupie B ocenia trener R. Tabor? - Do faworytów rozgrywek w mojej ocenie należy zaliczyć bez wątpienia Piotrkowianin, Miedź Legnicę i Ostrovię Ostrów Wielkopolski. Również w tym gronie znajdzie się Oława, która sprowadziła zawodników z ekstraklasy. Zespołami, które zawsze są groźne dla najlepszych zapewne będą KSSPR Końskie, Olimp Grodków, Czuwaj Przemyśl, SPR Tarnów.

Tuż po rozgrywkach szczypiornistów na parkiet Hali Widowiskowo-Sportowej wyszli siatkarze, przygotowujący się do rozgrywek drugoligowych. W umówionym na sześć setów meczu sparingowym Contimax zremisował z Błękitnymi Ropczyce 3:3 (25:22, 21:25, 22:25, 25:23, 17:25, 25:20). Mimo remisu dość krytycznie o tym spotkaniu wypowiedział się trener bocheńskiego zespołu Robert Banaszak - Zaprezentowaliśmy się słabo. Poza pierwszym setem mecz był taki sobie. Dobrze, że odbył się wcześniej. Miejmy nadzieję, że wyciągniemy z niego wnioski. Ten remis był dla nas porażką.-

Zawodnicy Contimax-u rozgrywki zaczynają nieco później niż szczypiorniści, bo dopiero 26 września, kiedy to na swoim parkiecie gościć będą KS SMS Neobus Raf-Mar Niebylec. Nim to jednak nastąpi przed nimi jeszcze 12 -13 września III Towarzyski Turniej Piłki Siatkowej, który rozegrany zostanie w Hali Widowiskowo-Sportowej im. W. Stawiarskiego przy ul. Poniatowskiego 32 w Bochni.

Harmonogram turnieju przedstawia się następująco:

Sobota 12.09.2015 r.
sesja poranna:
Godz. 11:00 Contimax MOSiR Bochnia – TSV Cellfast Sanok
Oficjalne otwarcie turnieju
AZS PWSZ Karpaty KHS Krosno – LKS Czarni Wirex Rząśnia
sesja popołudniowa:Godz. 16:00 TSV Cellfast Sanok - AZS PWSZ Karpaty KHS Krosno
Contimax MOSiR Bochnia – LKS Czarni Wirex Rząśnia

Niedziela 13.09.2015 r.
sesja finałowa:
Godz. 11:00 LKS Czarni Wirex Rząśnia - TSV Cellfast Sanok
Contimax MOSiR Bochnia – AZS PWSZ Karpaty KHS Krosno
Zakończenie turnieju