Kategoria: Sport
Opublikowano: 2017-03-06 11:08:55 przez system

Szczypiorniści MOSiR przeżyli gorycz porażki

W sobotę 4 marca drugoligowi szczypiorniści MOSiR Bochnia walczyli na wyjeździe z MKKS Glorią Katowice. Mimo zajmowania przez gospodarzy przedostatniego miejsca w tabeli udało im się pokonać bochnian.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia gospodarzy i dopiero w 3 minucie po skutecznym rzucie karnym Maciej Imiołek wyrównał na 2:2. Od 10-ej minuty spotkania bocheńscy zawodnicy zaczęli dominować na boisku i w 22 minucie po rzucie Marcina Janasa wyszli na prowadzenie 12:15. Wbrew oczekiwaniom przyjezdnych gospodarze nie odpuścili i chociaż wydawało się (w 28 min.), że przy wyniku 17:18 wykonujący rzut karny Maciej Imiołek przeważy szalę zwycięstwa na stronę bochnian - tak się jednak nie stało. Nieskuteczny rzut w jego wykonaniu spowodował to, że gospodarze doprowadzili do remisu w I połowie 19:19, a ostatnią bramkę w tej części meczu (w 29 min.) zdobył Filip Pach.

W II odsłonie spotkanie nabierało tempa pod dyktando gospodarzy, głównie za sprawą złych interwencji gości w obronie oraz bardzo słabej skuteczności rzutowej. W 47 minucie po rzucie Jakuba Jewiarza bochnianie zmniejszyli dystans do Katowic i wynik wynosił 27:26. Od tego momentu gospodarze zdobyli 8 bramek, natomiast goście tylko 5. - Rażącym, tak jak wcześniej nadmieniliśmy, elementem gry była nasza skuteczność, kiedy to w sytuacjach sam na sam aż siedemnastokrotnie nie potrafiliśmy zdobyć bramki - mówi trener bochnian Marcin Bożek. - Zespół Katowic zasłużenie wygrał to spotkanie, a nasi szczypiorniści z pokora przyjęli tę porażkę.-

MKKS Gloria Katowice - MOSiR Bochnia 35:31 (19:19)

Bramki dla MOSiRzdobyli: Maciej Imiołek 6, Mateusz Zubik 6, Filip Pach 6, Mateusz Bujak 6, Jakub Jewiarz 3, Marcin Janas 2, Tomasz Orzechowski 1, Mateusz Rogóż 1.

Pozostali zawodnicy reprezentujący MOSiR Bochnię: Michał Dobrzański, Tymoteusz Dobrzański, Hubert Pamuła, Łukasz Urbanowicz, Miłosz Gabiga.
Bramki bronili: Jarosław Gut, Tomasz Węgrzyn, Krzysztof Serwatka.

Trenerem bocheńskiego zespołu jest Marcin Bożek, kierownikiem Maciej Haber, trenerem odnowy biologicznej Maciej Hamuda.

Wyniki pozostałych spotkań 19 kolejki w grupie 4:
SPR Grunwald Ruda Śląska - MKS Padwa Zamość 36:33 (16:16)
SPR Wisła Sandomierz - Krakowiak Szkoła Gortata Kraków 31:29 (11:15)
KU AZS UJK Kielce - MUKS Siódemka Mysłowice 35:22 (19:9)
AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce - Azoty II Puławy 33:24 (16:13)
Pauzowały: KS Viret CMC Zawiercie i SPR Orzeł Przeworsk

Po tej kolejce bochnianie spadli na drugie miejsce w tabeli i do prowadzącego Viretu Zawiercie mają 1 pkt straty (pomimo ze rozegrali jeden mecz więcej)

We wtorek 7 marca nasi szczypiorniści rozegrają w Bochni zaległy (z 28 lutego) mecz z KS Viret CMC Zawiercie.

W sobotę 11 marca zapraszamy również do Hali widowiskowo-Sportowej na kolejne spotkanie, tym razem z SPR Wisłą Sandomierz.