Kategoria: Sport
Opublikowano: 2021-09-07 22:03:47 przez Czas2012

Szczypiorniści przed sezonem

Szczypiorniści Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni w ramach przygotowań do nowego sezonu w ramach II ligi piłki ręcznej mężczyzn rozegrali w sobotę (4 września) turniej sparingowy z zespołami: AZS AGH Kraków i Jedynką Myślenice.

Wyniki meczów:
MOSiR Bochnia – AZS AGH Kraków 20:29
AZS AGH Kraków – Jedynka Myślenice 29:25
MOSiR Bochnia – Jedynka Myślenice 18:24

– Bardzo pożyteczny sprawdzian dla każdego zespołu przed nadchodzącym sezonem – mówi trener bochnian Ryszard Tabor. – Najlepiej w tym miniturnieju zaprezentował się zespół AZS AGH Kraków, który dysponuje młodymi zawodnikami o już wysokich umiejętnościach techniczno-taktycznych i zasłużenie wygrał. Zespół z Myślenic mimo, że nie był w optymalnym składzie osobowym, zaprezentował szybką i skuteczną grę w ataku i bardzo poprawną w obronie. Nasz młody zespół na tle przeciwników miał momenty dobrej i skutecznej gry. Niestety były one przeplatane dłuższymi fragmentami, w których zbyt łatwo traciliśmy bramki, grając w obronie, a w ataku oddawaliśmy rzuty z nie do końca przygotowanych pozycji. Wiele do życzenia pozostawiała również skuteczność rzutowa. Dzięki tym sprawdzianom wiemy na czym skupić uwagę w pracy treningowej w najbliższych tygodniach.

Na zdjęciu tytułowym drugoligowy zespół MOSiR Bochnia w składzie:

– górny rząd od lewej: Jakub Noskowiak, Marcin Jakubowski, Piotr Kalinka, Patryk Rolewicz, Łukasz Kruk, Maciej Grech, Kacper Cąber, Bartłomiej Batko.

– dolny rząd od lewej: Wojciech Borowiec, Kacper Szczudło, Mateusz Błoniarczyk, Konrad Trojan, Bartłomiej Szpisak, Damian Pławecki.

Drugoligowe rozgrywki mężczyzn ruszają 18 września, kiedy to zespół MOSiR Bochnia zainauguruje sezon, goszcząc ekipę SPR Orzeł Przeworsk. W Śląskiej II Lidze Mężczyzn, w grupie IV, oprócz wymienionych zespołów udział wezmą następujące drużyny: AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce, MKS Ustroń, SPR Górnik Zabrze, KS VIVE II Kielce, HLB Buskowianka, SUMKS Jedynka Myślenice, SPR Stal II Mielec, SMS III ZPRP Kielce, AZS AGH II Kraków, Grupa Azoty Unia II Tarnów, UKS SMS Wybicki Kielce. W sumie 13 zespołów (zapowiadany wcześniej SRS II Przemyśl wycofał się). Pierwsza runda zakończy się 11-12 grudnia.

Terminarz rozgrywek można sprawdzić TUTAJ
Info: MOSiR Bochnia