Kategoria: Sport
Opublikowano: 2023-03-26 14:03:42 przez KacperGlod

V Liga: w sobotę BKS zmierzy się z Kolejarzem

W 17. kolejce V ligi czeka nasz mecz na szczycie. W niedzielę Bocheński zmierzy się na wyjeździe z Kolejarzem Stróże.

BKS Bochnia rozpoczął wiosenne rozgrywki V ligi tydzień temu pokonując zespół Orkana Szczyrzyc 3:0. Teraz zadanie stojące przed bochnianami jest jeszcze trudniejsze, bo zespół prowadzony przez Wojciecha Tajdusia zmierzy się z Kolejarzem Stróże - piątą drużyną w lidze. Przypomnijmy, że BKS obejmuje na ten moment pozycję wicelidera grupy wschodniej, więc niedzielne starcie będzie istnym meczem na szczycie.

Tak o niedzielnym rywalu Bocheńskiego wypowiedział się Wojciech Tajduś, trener BKS - Stróże są bardzo solidnym zespołem, ilość punktów o tym świadczy i z tego co wiem mają aspirację powrotu do IV ligi. Jest to zespół, który ma indywidualności w swoim wykonaniu. Z pewnością zagramy inaczej, bo taktykę trzeba dobierać pod przeciwnika. Jedziemy jak na każdy mecz po 3 punkty, z pewnością będzie to trudne spotkanie, historia naszych spotkań nie jest korzystna, ale trzeba ją odwrócić. Po naprawdę niezłym, przegranym meczu 4:5, w którym stworzyliśmy multum sytuacji bramkowych, każdy będzie miał sportową złość, żeby to odwrócić. Jest to doza motywacji, ale tutaj najważniejsze są punkty.

Oba zespoły miały okazję ostatni raz zmierzyć się w sierpniu zeszłego roku. Po szalonym meczu przy Parkowej, zwycięsko z tego pojedynku wyszedł wtedy Kolejarz, który wygrał w Bochni 4:5.

Tym razem obie drużyny zmierzą się ze sobą w Stróżach leżących w powiecie nowosądeckim. Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowano w niedzielę 26 marca na godzinę 15:00.

Fot. Krzysztof Flesz | BKS Bochnia