Kategoria: Sport
Opublikowano: 2015-05-20 21:15:35 przez system

V Zawody Wędkarskie Osób Niepełnosprawnych

W poniedziałek 18 maja odbyły się już po raz piąty zawody wędkarskie, w których udział wzięli podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej z Proszówek. Łapanowa, Stróż, Łyszkowic, Krakowa, os. Górali, środowiskowego Domu Samopomocy z Muchówki oraz wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego z Bochni. W imprezie, zorganizowanej na wodach Stawów Hodowlanych w Drwini, wzięło udział ponad 100 osób. Patronat honorowy nad imprezą objął starosta bocheński Ludwik Węgrzyn.

Po oficjalnym powitaniu członkowie Zarządu PZW Bochnia Miasto Aleksander Bajda i Kazimierz Hnatów przystąpili do przeprowadzenia krótkiego szkolenia z zakresu bezpiecznego połowu ryb, wyjaśnili zasady obowiązujące podczas zawodów oraz pokazali, w jaki sposób przygotować odpowiednią zanętę do charakteru łowiska i rodzaju znajdujących się w nim ryb. Omówione zostały również techniki połowu na wodach stojących. W czasie zawodów zawodnicy mieli do wyboru dwie techniki połowu: spławikową i na grunt. Nad bezpieczeństwem zawodników czuwali również opiekunowie poszczególnych placówek oraz zaprzyjaźnieni wędkarze, którzy każdego roku bardzo chętnie pomagają osobom niepełnosprawnym w zmaganiach o „wielką rybę”.

Do zawodów przystąpiło 35 zawodników, którzy po objęciu stanowisk rozpoczęli wędkarskie zmagania i przez trzy godziny dzielnie walczyli o "względy” ryb, pływających w stawie. Po zakończeniu połowów komisja sędziowska na każdym stanowisku dokonywała ważenia złowionych okazów, które po zakończeniu wędkarskich zmagań trafiły z powrotem do łowiska.

Miano najlepszych wędkarzy tegorocznych zawodów przypadło następującym zawodnikom:

Miejsce I Sebastian Łach – WTZ Proszówki
Miejsce II Karol Sikora – SOSW Bochnia
Miejsce III Krystian Janik – WTZ Proszówki
Miejsce IV Kamil Stompór – WTZ Proszówki
Miejsce V Łukasz Pośliński WTZ Proszówki i Albert Korta WTZ Łapanów
Miejsce VI Ogiński Rafał – WTZ Proszówki

Każda placówka, która wzięła udział w tegorocznych zawodach otrzymała pamiątkowy dyplom i puchar udziału w zawodach oraz nagrody rzeczowe w postaci czajników elektrycznych, zestawów wędkarskich. Zwycięzcy zawodów otrzymali również pamiątkowe dyplomy, krzesełka wędkarskie, i karimaty a dla wszystkich zawodników organizatorzy przygotowali pamiątkowe dyplomy efektywnego udziału w zawodach wędkarskich oraz upominki.

Nagrody uroczyście wręczali wicestarosta bocheński Józef Mroczek, dyrektor PCPR Bochnia Elżbieta Paczyńska, Zarząd PZW Bochnia Miasto w osobach Mieczysława Sądla i Aleksandra Bajdy oraz właścicielka łowiska Alina Bryg.

Nagrody rzeczowe dla wszystkich drużyn ufundowali: Starostwo Powiatowe w Bochni, Zarząd PZW Bochnia Miasto oraz Państwo Jolanta i Marek Pilch.

Głównym organizatorem spotkania był Zarząd Koła Bochnia Miasto, Polskiego Związku Wędkarskiego przy współpracy z Warsztatem Terapii Zajęciowej w Proszówkach działającym przy Bocheńskiej Spółdzielni Inwalidów.