Kategoria: Sport
Opublikowano: 2017-03-07 10:18:05 przez system

Wicemistrzostwo ligi juniorek dla MOSiR Bochnia

Dzięki wygranej w ostatnim meczu sezonu zasadniczego z TS Wisłą Can-Pack Kraków, bochnianki wywalczyły wicemistrzostwo ligi małopolsko-świętokrzyskiej.

Mecz, który odbył się 5 marca w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni, przez całe 40 minut toczył się na zasadzie „kosz za kosz”. Doświadczone wiślaczki jak zawsze grały z dużą skutecznością. Mosirki na początku nie mogły wejść w odpowiedni rytm. Dopiero w ostatniej kwarcie udało się mocniej "przycisnąć" krakowianki w obronie i zdobyć punkty z szybkiego ataku.

Ostanie punkty na wagę zwycięstwa zdobyły Aisza Buczek i Natalia Mazur. Ustaliły tym samym wynik spotkania.

MOSiR Bochnia - TS Wisła Can-Pack Kraków 54:50 (13:15, 14:16, 13:13, 14:6)

- Zdobycie wicemistrzostwa ligi juniorek grając zawodniczkami młodszymi o rok lub dwa bardzo cieszy – mówi trener bochnianek Rafał Sroka. - Pod koniec marca uczestniczyć będziemy w rozgrywkach centralnych 1/4MP, gdzie obiecujemy tanio skóry nie sprzedać – dodaje.

MOSiR Bochnia skład/punkty: Aisza Buczek 18, Gabriela Rak 12, Natalia Mazur 10, Dominika Dziadoń 8, Aleksandra Poradowska 4, Julia Fortuna 2, Karolina Bojan, Kinga Ochel, Dorota Świercz, Karolina Przybyła, Gabriela Dziedzic, Gabriela Czekaj, Kinga Dylowicz, Barbara Mroczek.