Opublikowano: 2022-01-04 16:27:30 przez KacperGlod

Wiślaczki górą w Bochni - ZDJĘCIA

W niedzielę odbyło się pierwsze spotkanie bocheńskich koszykarek w nowym roku. W starciu 1. ligi koszykówki drużyna Contimax MOSiR Bochnia przegrała z Wisłą CanPack Kraków wynikiem 61:65.

Mecz rozegrany w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni przyciągnał wielu kibiców. Nie jest to zdziwienie, gdyż oba dobrze radząca sobie w lidze drużyna z Bochni mierzyła się z Wisłą, która jeszcze kilka lat temu sięgała po tytuł Mistrza Polski. Spotkanie od samego początku przebiegało w bardzo zaciętej i wyrównanej atmosferze. Zawodniczki obu drużyn zdobywały punkty za punktami, wymieniając się wielokrotnie na prowadzeniu. Zdarzały się momenty, kiedy zarówno koszykarki z Bochni jak i z Krakowa miały już 5-punktową przewagę.

Ostatecznie spotkanie rostrzygnęło się dopiero w ostatniej minucie czwartej kwarty. W samej końcówce mieliśmy niemałą kontrowersję, po tym jak Wiślaczki zdobyły punkt i zawodniczka MOSIRu rozpoczęła grę, po ataku Wiślaczki piłka wypadła za linię i sędziowie podyktowali aut dla Białej Gwiazdy. Kibice zgromadzeni na hali dopatrzyli się w tej sytuacji faulu, który prawdopodobnie nastąpił. Arbitrzy jednak byli innego zdania i tak też koszykarki Wisły po wznowieniu gry, rozgrywały piłkę podaniami, finalnie trafiając w ostatnich sekundach do kosza za 3 punkty. Tak też Wisła CanPack Kraków zwyciężyła w meczu 61:65.

/media/user/images/upload/Styczen/IMG_5245.JPG

Po rozegranym spotkaniu zawodniczki Contimax MOSiR Bochnia plasują się na 6 miejscu w tabeli z dorobkiem 21 punktów. Ekipa Białej Gwiazdy natomiast znajduje się pozycję niżej z 17 punktami na koncie.

Zapis z transmisji spotkania dostępny jest na kanale MOSiR Bochnia TV.

Kolejny mecz koszykarki z Bochni rozegrają już 9 stycznia w Rybniku, gdzie zmierzą się z ekipą RMKS Xbest Rybnik. Niedzielny mecz rozpocznie się o godzinie 16:00.