Kategoria: Sport
Opublikowano: 2016-09-26 14:31:42 przez system

Wygrana szczypiornistów na inaugurację sezonu

Drugoligowy zespół MOSiR Bochnia wygrał mecz inaugurujący rozgrywki nowego sezonu 2016/17! Było to wyjazdowe spotkanie z drużyną KS Azoty Puławy II, które zakończyło się korzystnym dla bochnian wynikiem 19:29

KS Azoty Puławy II - MOSiR Bochnia 19:29 (8:14)

Spotkanie zostało rozegrane w niedzielę 25 września z bezpośrednim zapleczem drużyny Super Ligi - tym bardziej cieszy wygrana. W drużynie gospodarzy wystąpił jeden z czołowych polskich bramkarzy - Sebastian Zapora (na co dzień grający w drużynie brązowych medalistów poprzedniego sezonu KS Azoty Puław), który w początkowej fazie meczu przysporzył gościom trochę problemów.

Początek spotkania nie ułożył się po ich myśli, gdyż w trzeciej minucie przegrywali 0:2, ale kolejne minuty udowodniły, że zawodnicy MOSiR są zespołem doświadczonym - zdobyliśmy 6 bramek z rzędu, nie tracąc ani jednej. W kolejnych minutach spotkania powiększaliśmy sukcesywnie naszą przewagę, tracąc małą ilość goli. Wynik ustalił na koniec pierwszej połowy Maciej Imiołek, zdobywając 14-ą bramkę (wynik 8:14).

W drugiej połowie spotkanie było bardziej wyrównane, a bocheńscy szczypiorniści konsekwentnie i sukcesywnie powiększali swoją przewagę. - Dobrze funkcjonowała nasza obrona, jak również skuteczna gra naszego bramkarza Tomasza Węgrzyna - mówi trener bocheńskiego zespołu Marcin Bożek. Bardzo dobrze zaprezentował się również najstarszy wychowanek bocheńskiego zespołu - kapitan Filip Pach, zdobywca 9-u bramek. - Chciałem pochwalić całą drużynę za bardzo dobre przygotowanie mentalne do tego spotkania i skuteczną postawę w grze. Czekamy na pierwsze spotkanie w naszej hali, na które serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków i kibiców, licząc na gorący doping, który pełni rolę tzw. ósmego zawodnika w grze. Pozwoli nam to jeszcze bardziej uwierzyć w siebie i przypomnieć sobie dla kogo gramy – kontynuuje trener.

Warto też zapoznać się z opinią na temat meczu trenera drużyny przeciwnej - Piotra Dropka i zobaczyć fragmenty meczu na stronie www.mosir bochnia

MOSiR Bochnię reprezentowali i bramki w meczu zdobyli: Tomasz Węgrzyn (bramkarz), Maciej Imiołek 2, Tomasz Orzechowski, Tymoteusz Dobrzański, Adrian Najuch 2, Mateusz Zubik 3, Jakub Jewiarz 1, Filip Pach 9, Mateusz Bujak 3, Sławomir Karwowski 3, Marcin Janas 2, Krzysztof Serwatka, Łukasz Urbanowicz, Adam Janus 2, Jarosław Gut, Mateusz Rogóż 2.

KS Azoty Puławy II: Robert Kamiński, Tomasz Gugała 1, Jakub Kosiak 3, Piotr Górnik 1, Przemysław Urbaniak 3, Emil Wiejak, Kamil Śliwiński 3, Daniel Sętowski, Sebastian Zapora (bramkarz), Mateusz Górnik 1, Mateusz Flont 4, Jakub Wójcik, Eryk bielawski, Przemysław Domagała 2, Mateusz Prościński, Kacper Mchawrab 1.

Wyniki pozostałych meczy w I kolejce gr. 4:
AZS Politechnika Świętokrzyska - Krakowiak Szkoła Gortata Kraków 21: 26 (10:12)
SPR Orzeł Przeworsk - SPR Wisła Sandomierz 25:25 (10:10)
KS Viret CMC Zawiercie - MKKS Gloria Katowice 33:26 (16:12)
SPR Grunwald Ruda Śląska - spotkanie rozegrane zostanie 28 września
MKS Padwa zamośc i MUKS Siódemka Mysłowice - vacat

Skład drugoligowego zespołu mosir bochnia w sezonie 2016/17
Na zdjęciu - rząd najwyższy od lewej: Dawid Kokoszka, Wiktor Czubala, Iwo Stopczyński, Tomasz Orzechowski, Łukasz Urbanowicz. Drugi rząd od góry: Maciej Imiołek, Adam Janus, Adrian Najuch, Sławomir Karwowski, Jakub Jewiarz. Drugi rząd od dołu: Maciej Haber (kierownik drużyny), Marcin Bożek (trener), Krzysztof Serwatka, Tomasz Węgrzyn, Jarosław Gut, Maciej Hamuda (trener odnowy biologicznej). Rząd najniższy: Mateusz Zubik, Marcin Janas, Filip Pach, Mateusz Rogóż, Mateusz Bujak, Tymoteusz Dobrzański. Brakuje: Huberta Pamuły, Wiktora Budziosza, Tomasza Wolnika.

W rozgrywkach bocheńska drużyna oprócz Azotów spotka na swoje drodze następujące zespoły: AZS Politechnikę Świętokrzyską Kielce, KU AZS UJK Kielce, SPR Orzeł Przeworsk, KS Viret CMC Zawiercie, MKKS Gloria Katowice, SPR Wisłę Sandomierz, SPR Grunwald Rudę Śląską, Krakowiaka Szkołę Gortata Kraków, MKS Padwę Zamość, MUKS Siódemkę Mysłowice. W sumie w tegorocznych rozgrywkach śląskiej II ligi piłki ręcznej mężczyzn grupy 4 bierze udział 12 zespołów. Przed nami w dopiero rozpoczętej pierwszej rundzie jeszcze 10 spotkań.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni zaprasza wszystkich, wiernych naszym szczypiornistom od lat kibiców na pierwszy mecz sezonu, który zostanie rozegrany w naszym mieście już w najbliższą sobotę 1 października. Spotykamy się w Hali Widowiskowo-Sportowej im. W. Stawiarskiego przy ul. Poniatowskiego 32, gdzie będziemy gościć zespół AZS Politechnikę Świętokrzyską Kielce. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19.00.

Bilety w cenie 6 zł, zwykły 3 zł ulgowy (dla dzieci i młodzieży uczącej się do 26 roku życia).

Będzie można też nabyć karnet na cały sezon rozgrywkowy w cenie 50 zł, ulgowy w cenie 25 zł.