Kategoria: Sport
Opublikowano: 2016-05-23 12:40:55 przez system

XV Gwiaździsty Zlot Rowerowy za nami

W sobotni poranek 21 maja rekordowa grupa 68 bocheńskich rowerzystów wyruszyła z parkingu Krytej Pływalni w Bochni na blisko 20-kilometrową, malowniczą trasę, zmierzającą ku mecie w Kłaju. Celem tej, firmowanej przez Małopolskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej, imprezy jest popularyzacja rodzinnej turystyki rowerowej, promocja środowiska naturalnego oraz piękna Małopolski.

Trasa wiodła przez Chodenice, most wiszący na Rabie i dalej przez Puszczę Niepołomicką aż do Kłaja. Zaletą trasy była wspaniała przyroda na wyciągnięcie ręki, dobrej jakości asfalt na większości drogi, trasa równa – nie męczyła nikogo stromymi podjazdami.

Na miejscu na uczestników pikniku czekało mnóstwo atrakcji. Organizatorzy przygotowali posiłek (bigos i fasolka po bretońsku). Na scenie w kompleksie sportowym przy Zespole Szkół w Kłaju miały okazję zaprezentować się lokalne zespoły artystyczne.

Burmistrzowie i wójtowie gmin brali udział w trzech konkurencjach: jazda jak najwolniej na odcinku, toczenie koła oraz wbijanie gwoździa. Natomiast każdy z uczestników mógł wziąć udział w indywidualnych konkurencjach dostosowanych do wieku.

Jak zwykle najwięcej emocji wzbudzało grupowe przeciąganie liny. Wszystkie gminy wystawiły najmocniejsze drużyny, bocheńska reprezentacja (w bardzo młodym i mieszanym składzie) zajęła po zaciętej walce II miejsce.
Poza konkurencją odbyło się przeciąganie liny dorosłych i tutaj Bochnia wygrała z Brzeskiem

Kulminacyjnym punktem Zlotu było losowanie rowerów ufundowanych przez gminy biorące udział w imprezie.