Kategoria: Sport
Opublikowano: 2016-08-02 11:53:37 przez system

XXIII Memoriałowy Bieg Majora Bacy

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza wszystkich amatorów biegania w niedzielę 7 sierpnia 2016r. na XXIII Memoriałowy Bieg Majora Bacy, Bochnia - Chodenice.

  • Już w tej chwili na bieg zapisało się 236 osób (dane na dzień 2 sierpnia - przyp. red.) - mówi dyrektor biegu Sabina Bajda. - Na liście są przede wszystkim Polacy, ale po raz drugi do biegu zapisali się Kenijczycy. Jak pamiętamy w ubiegłym roku stanowili oni mocną grupę, ale nie pobili rekordu czasowego, który należy do Ukraińca Ruslawa Sauczuka i wynosi 00:29:57 (wynik z 2013r.). Cieszymy się, że wśród zapisujących się jeż też znaczna liczba mieszkańców powiatu bocheńskiego - 85. Zapisy wciąż trwają, zachęcamy więc jeszcze wszystkich, którzy się wahają. Pogoda powinna sprzyjać biegaczom - w prognozach na 7 sierpnia dla Bochni nie przewiduje się upałów ani deszczu. Zapraszamy.

LINK DO ZAPISÓW i REGULAMIN BIEGU znajduje się na stronie www.mosir.bochnia.pl

Memoriałowy Bieg Majora Bacy jest cykliczną imprezą sportową, w której bierze udział kilkuset biegaczy z całej Polski i zagranicy. W ubiegłym roku gościliśmy zawodników z Kenii, Niemiec, Węgier i Ukrainy. Pobiliśmy rekord pod względem ilości startujących - było ich 284.

KU PAMIĘCI
Bieg organizowany jest ku czci majora Bacy (Jana Kaczmarczyka), który zginął w tragiczny sposób 5 sierpnia 1944 roku z rąk hitlerowców.

ORGANIZATORAMI XXIII MEMORIAŁOWEGO BIEGU i PIKNIKU NAD RABĄ SĄ:
1. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni
2. Towarzystwo Sportowe MOSIR Bochnia
3. Klub Biegacza LOK Bochnia
4. Urząd Miasta Bochnia

REGULAMIN BIEGU (kliknij tutaj)

Bieg dzieci i młodzieży - godz. 15.00
START BIEGU GŁÓWNEGO - godz. 16.00

BIEG GŁÓWNY
Bieg główny przeznaczony jest dla wszystkich amatorów tego sportu. Zawodnicy mają do pokonanie asfaltową trasę o długości 10 km, dwie pętle ulicami: Chodenicką, Karosek i Solidarności. START I META: Bochnia - Chodenice.

Bieg dzieci i młodzieży
Obok biegu dla dorosłych, którego start przewidziany jest na godz. 16.00, organizowany jest również bieg dla dzieci i młodzieży w dwóch kategoriach wiekowych: dziewcząt i chłopców do lat 12 oraz dziewcząt i chłopców od 12 do 16 lat. Dzieci mają do pokonania dystans około 1 km. Ta grupa wystartuje o 15.00.
Wymagana zgoda rodziców/opiekuna (druk do pobrania na stronie www.mosir.bochnia.pl, będzie również dostępny w dniu zawodów w miejscu zapisów).

CHWILOWE TRUDNIENIA W RUCHU
W związku z organizacją opisywanej imprezy nastąpią chwilowe utrudnienia w ruchu. W dniu 7 sierpnia 2016r. w godzinach 15.30 - 18.00 ulice Chodenicka, Karosek, część Solidarności będą wyłączone z ruchu samochodowego. Za utrudnienia w ruchu organizatorzy serdecznie przepraszają.

PIKNIK NAD RABĄ
Biegom towarzyszy Piknik nad Rabą. W jego programie jest wiele atrakcji dla całych rodzin, które przybywają kibicować biegaczom.

Program XXIII Memoriałowego Biegu Majora Bacy i Pikniku nad Rabą:
15.00 - Bieg dla dzieci do lat 12 oraz młodzieży w wieku 12-16 lat
16.00 - XXIII Memoriałowy Bieg Majora Bacy
18.00 Ogłoszenie wyników biegu Memoriałowego
18.00 - Pokaz sprzętu Państwowej Straży Pożarnej,
quiz oraz przejazd kładem dla zwycięzców
- konkursy i gry tematyczne
19.30 - Zabawa z Dj-em "Seki"
21.30 - Dyskoteka