Kategoria: Sport
Opublikowano: 2016-06-13 10:28:47 przez system

Zakończył się Rajd Ziemi Bocheńskiej

  1. Rajd Ziemi Bocheńskiej im. Janusza Kuliga jako kolejna Runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska już za nami. Oprócz zmagań sportowych przyszykowano wiele atrakcji dla mieszkańców Bochni i okolic oraz fanów sportu motorowego. Wszystkie z nich odbyły się na bocheńskim rynku.

Zwycięzcami rajdu okazałą się załoga Kamil Bolek i Marcin Gaś (renault clio) reprezentująca Automobilklub Cieszyński. Pokonali oni o zaledwie 1,3 sekundy załogę Marczyk -Dwornik. Na najniższym stopniu podium stanęli Szymon Cieślak i Bartosz Sajdak, którzy do zwycięzcy stracili 6,8 s.

  1. Rajd Ziemi Bocheńskiej im. Janusza Kuliga stanowi trzecią rundę tegorocznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Zawodnicy rywalizowali na zupełnie nowych odcinkach specjalnych, zlokalizowanych w gminach Łapanów, Żegocina i Trzciana, a centrum zawodów ponownie stał bocheński rynek, na którym zlokalizowano nie tylko atrakcje dla mieszkańców miasta Bochni i okolic, ale także wiele sportowych emocji, związanych z odcinkiem miejskim.

Tradycyjnie już zmagania na trasach Rajdu zakończył widowiskowy odcinek „Bochnia” o puchar Burmistrza Miasta Bochnia rozgrywany w samym centrum miasta.

Najszybszą załogą Super Oesu okazali się Marcin Słobodzian i Jakub Wróbel w Subaru Imprezie, którzy o 1.6 sek. w pokonanym polu pozostawili Huberta Maja i Jakuba Brzezińskiego w Mitsubishi Lancerze Evo VI oraz o 2.0 sek. pokonali Damiana Łatę i Michała Grudzińskiego (Ford Fiesta Proto).