Kategoria: Sport
Opublikowano: 2015-06-18 15:22:42 przez system

Zamienią kilometry na charytatywne złotówki

4 lipca bocheńska Fundacja Auxilium organizuje po raz pierwszy charytatywny Bieg Solny o Pierścień św. Kingi ulicami naszego miasta. Każdy przebiegnięty przez uczestników kilometr to pieniążek dla podopiecznych fundacji podarowany przez mecenasa imprezy - firmę Werner Kenkel (każdy 1 km jest zamieniany na 2 zł).

Projekt ten jest rozszerzony o Bieg Solny Junior, angażujący dzieci i młodzież do działania na rzecz osób niepełnosprawnych, a finałem obu biegów jest Maraton Zumby na płycie rynku.

Głównym celem tego dużego wydarzenia jest pozyskanie środków dla podopiecznych Fundacji, natomiast sam bieg jest doskonałą okazją do poznania najciekawszych miejsc naszego miasta przez biegaczy, nie tylko z Bochni, ale i całej Polski.

I Bieg Solny o Pierścień św. Kingi W Bochni
https://www.facebook.com/events/1437167009922621/

Główna nagrodą dla zwycięzcy biegu jest piękny, wyrzeźbiony ręcznie w kawałku soli przez bocheńskiego artystę, pierścień na rok. Aby go zachować na stałe, musi zwyciężyć w Biegu trzykrotnie.

Dystans: 10 km
Start: Szyb Campi, godzina 14.30
Finisz: Płyta Rynku w centrum Bochni
Zapisy i regulamin: http://chronotex.pl
Profil wysokościowy: http://www.arcgis.com/apps/Elevations/index.html?appid=1de895b16c584a08ba822e44cd585973

I Bieg o Pierścień Św. Kingi - junior
https://www.facebook.com/events/826385277438976/

Organizatorzy zapraszają wszystkie dzieci oraz ich rodziców na "I Bieg o Pierścień św. Kingi - Junior" w Bochni zorganizowany przez wolontariuszy Fundacji Auxilium na Plantach Salinarnych. Dzieci będą startowały w kategoriach wiekowych. Każdy uczestnik biegu otrzyma medal i słodki upominek. Również podczas tego wydarzenia za każdy przebiegnięty km zostanie podarowany pieniążek na podopiecznych Fundacji.

Oprócz biegu dla dzieci zostały przygotowane imprezy towarzyszące:
- malowanie buziek dla maluchów
- wykonywanie zwierzątek z balonów
- warsztaty szachowe
- pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej
- i wiele innych

Charytatywny Maraton Zumby na płycie rynku
https://www.facebook.com/events/1853013964923164/

W tym maratonie może wsiąść udział każdy, niezależnie od płci i wieku. Maraton jest charytatywny, więc nie ma biletów, każdy może wrzucić do puszki tyle, ile chce. Maraton poprowadzą instruktorzy: Michał Jagiencarz (Tarnów), Marcela Kiełt (Kraków), Marta Mlak (Kraków), Paulina Dudzik (Tarnów), Marta Jaworska (Myślenice), Urszula Węgrzyn i Anna Adamczyk (Bochnia).