Kategoria: Sport
Opublikowano: 2015-04-27 16:46:01 przez system

Zawody strzeleckie o puchar Komendanta Policji

26 kwietnia na strzelnicy Ligi Obrony Kraju w Pogwizdowie odbyły się II Zawody Strzeleckie o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Bochni dla przedstawicieli służb mundurowych, samorządowców, dyrektorów instytucji, przedsiębiorców z terenu powiatu bocheńskiego i osób, z którymi na co dzień współpracują policjanci.

Na strzelnicy obecni byli tak znamienici goście, jak I zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie mł. insp. Paweł Dzierżak, zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Jacek Fabisiak, przedstawiciele samorządu lokalnego, m.in..: starosta bocheński Ludwik Węgrzyn, burmistrz Stefan Kolawiński, burmistrz Nowego Wiśnicza Małgorzata Więckowska oraz wielu, wielu innych.

W „pięknych okolicznościach przyrody” o Puchar komendanta podinsp. Mariusza Dymury walczyło 53 zawodniczek i zawodników w trzech kategoriach;
- w kategorii służb mundurowych zwycięzcą został Piotr Godyń z KWP w Krakowie, miejsce drugie zajął Krzysztof Dymura również z KWP w Krakowie i miejsce trzecie Tadeusz Janiczek z KPP w Bochni.

  • w kategorii ogólnej wygrał Tadeusz Kozioł, na drugim miejscu uplasował się Józef Radzięta, a na miejscu trzecim Marek Kuczak.

  • wśród kobiet zwyciężyła Agnieszka Hołyst, miejsce drugie zajęła Dominika Babicz, a trzecie Kinga Dzierżak.

Podczas zawodów uczestnicy mieli do dyspozycji pistolet maszynowy PM 98 Glauberyt, który jest przeznaczony do uzbrojenia załóg ciężkiego sprzętu bojowego, pododdziałów zwiadu oraz specjalnych grup antyterrorystycznych i policyjnych. Odznacza się małymi wymiarami i małą masą, dzięki czemu jest szybki w użyciu. Wyjątkowo celny i niezawodny w trudnych warunkach eksploatacyjnych służy do walki na krótkich odległościach.

Celem zawodów była integracja środowisk administracji samorządowych powiatu bocheńskiego, doskonalenie umiejętności strzeleckich, wyłonienie zwycięzcy w poszczególnych grupach jak również rekreacja.

Zwycięzcy otrzymali puchary, a ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowy medal oraz drobne upominki.