Kategoria: Sport
Opublikowano: 2015-10-28 18:50:29 przez system

Żegocina najlepsza w gimnazjalnym futsalu

22 października na parkiecie Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni odbyły się zawody powiatowe w halowej piłce nożnej chłopców, rozgrywane w ramach Gimnazjady Młodzieży Szkolnej.

Do rywalizacji przystąpili przedstawiciele wszystkich gmin powiatu bocheńskiego - zwycięzcy eliminacji miejskich i gminnych.

W zawodach udział wzięły drużyny:
Gimnazjum Żegocina
Gimnazjum nr 1 Bochnia
Gimnazjum Leszczyna
Gimnazjum Mikluszowice
Gimnazjum Królówka
Gimnazjum Sobolów
Gimnazjum Łapczyca
Gimnazjum Rzezawa
Gimnazjum nr 2 Bochnia

Gra toczyła się o możliwość awansu do kolejnego etapu - zawodów rejonowych, do którego mogła zakwalifikować się tylko najlepsza drużyna.

Zawody przeprowadzono z podziałem na 3 grupy, a chłopcy każdorazowo spędzali na parkiecie 2 x 6 minut.

Od pierwszych sekund pierwszego meczu trwała ostra rywalizacja, a chłopcy na boisku dwoili się i troili, aby osiągnąć zamierzony cel. Nie zawsze wychodziło tak, jak sobie to zaplanowali, ale żadna porażka nie była w stanie ich zniechęcić do dalszej gry. Emocje udzielały się wszystkim: zawodnikom, ich kolegom a czasem zwłaszcza nauczycielom, którzy z całych sił dopingowali swoich podopiecznych.

- Te zawody wyróżniały się od pozostałych, gdyż po raz pierwszy w tegorocznych rozgrywkach wprowadzono zakaz udziału w tej rywalizacji uczniom, którzy posiadają licencję piłki nożnej, piłki halowej lub piłki futsalowej - mówi organizator zawodów - co prawda do zawodów zgłosiło się kilku zawodników zgłoszonych do tegorocznych klubowych rozgrywek piłki nożnej, jednak po przekazaniu im powyższej informacji, sami opuścili boisko i nie przystąpili do zawodów. Niezaprzeczalnie należą im się słowa uznania za uczciwość i zachowanie "fair play" względem pozostałych uczestników zawodów-.

Po zaciętych bojach najlepszą drużyną w halowej piłce nożnej okazali się chłopcy z gimnazjum w Żegocinie.

Miejsce drugie wywalczyli uczniowie gimnazjum w Sobolowie a na miejscu trzecim uplasowali się chłopcy gimnazjum nr 2 w Bochni.

Na zakończenie zawodów drużyny z miejsc I - III otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Bochni.

Organizatorem zawodów, z ramienia Starostwa Powiatowego w Bochni, był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni.