Kategoria: Sport
Opublikowano: 2023-05-04 23:38:18 przez KacperGlod

Zmiana trenera BKS Bochnia. Wojciecha Tajdusia zastąpi Marcin Leśniak

W czwartkowy wieczór dotarła do nas informacja o zmianie na stanowisku szkoleniowca pierwszej drużyny BKS Bochnia. Klub zakończył współpracę z Wojciechem Tajdusiem za porozumieniem obu stron.

BKS walczy w tym sezonie o awans do czwartej ligi. Klub zajmował przez długi czas drugie miejsce w tabeli. Od bocheńskich piłkarzy lepsza jest tylko Watra Białka Tatrzańska. Mimo braku ligowych porażek w ostatnich miesiącach, zespół spowolnił nieco na wiosnę wygrywając co prawda 3 spotkania, ale kończąc zarazem 3 mecze wynikiem remisowym. W połączeniu z przełożonym meczem z liderem i w rezultacie zaległą kolejką, drużyna z Bochni została chwilowo wyprzedzona przez zespół Sokoła Słopnice. Do tego Bocheński odpadł w rywalizacji pucharowej na szczeblu wojewódzkim z niżej notowaną ekipą Błękitnych Bodzanów. Optymizmem nie napawa również styl gry bochnian, który pozostawia sporo do życzenia głównie przy rozgrywaniu piłki i konstruowaniu akcji na połowie przeciwnika.

Z dniem 4 maja za porozumieniem stron zakończyła się współpraca BKS Bochnia z trenerem Wojciechem Tajdusiem - poinformował zarząd Bocheńskiego Klubu Sportowego w jednym z komunikatów. Tajduś pracował w Bochni od lipca 2022 roku. Szkoleniowiec poprowadził Ekipę z Solnego Grodu w 26 oficjalnych meczach, notując w nich 18 wygranych, 5 remisów i 3 porażki. Warto wspomnieć, że Bocheński nie przegrał żadnego ligowego starcia od sierpnia zeszłego roku, utrzymując okazałą serię meczów bez porażki.

Tego samego dnia pojawiła się informacja, że nowym trenerem drużyny z Bochni został Marcin Leśniak. Były zawodnik i trener niebiesko-biało-czerwonych prowadził drużynę w mistrzowskim sezonie, kiedy w 2012 roku BKS wywalczył awans do III ligi. Stery pierwszej drużyny Bocheńskiego obejmuje Marcin Leśniak, który powraca na Parkową w roli trenera co najmniej do końca trwającego sezonu. Szkoleniowiec prowadził ekipę BKS w sezonie 2011/12, w którym wywalczyliśmy historyczny awans do III ligi - poinformował Bocheński.

Leśniak będzie miał okazję zadebiutować już w najbliższą niedzielę. Drużyna BKS zmierzy się wtedy na wyjeździe z zespołem Dunajca Zakliczyn. To właśnie gracze z Zakliczyna pokonali niedawno na wyjeździe Sokoła Słopnice, z którym Bocheński rywalizuje o awans. Szykuje nam się zatem niełatwa przeprawa BKS, ale i okazja do podbudowania morale drużyny w starciu z solidnym przeciwnikiem.

/media/user/images/upload/Maj/Maj2023/Lesniak_artykul.png
/media/user/images/upload/Maj/Maj2023/TajdusBKS.png

Fot. BKS Bochnia | K. Flesz