Opublikowano: 2017-03-28 12:58:18 przez system

Zmienne szczęście młodych koszykarek

Trwają rozgrywki słowacko-polskiej i małopolskiej ligi koszykówki. W miniony weekend przyszło nam się zarówno cieszyć ze zwycięstwa jak i smucić z (niepotrzebnej) przegranej bocheńskich koszykarek.

Do udanych należy zaliczyć wyjazdowe spotkanie juniorek, które biorą udział w słowacko-polskiej, karpackiej lidze kobiet. Tym razem bochnianki, szkolone przez Rafała Srokę, zwyciężyłyze Starą Lubownią.

Wyjazdowe spotkanie lepiej rozpoczęły bochnianki od prowadzenia 10-0, jednak po kilku minutach rywalki otrząsnęły się z początkowego nokautu. Całe spotkanie miało podobny przebieg - gdy mosirki osiągały przewagę 10-u, 15-u punktów, to za chwile ją traciły na 4-8.

- Szkoda, że po ładnych składnych akcjach przychodził moment rozprężenia, który powodował, iż przez całe 40 minut wynik był na styku - mówi trener bochnianek Rafał Sroka.

Stara Lubownia - MOSiR Bochnia 60:67 (9:18, 18:14, 14:21, 19:14)

MOSiR Bochnia skład/punkty: Aisza Buczek 18, Julia Fortuna 13, Natalia Mazur 12, Ola Poradowska 12, Gabriela Rak 10, Dominika Dziadoń 2, Karolina Bojan, Kinga Dylowicz, Dorota Świercz, Barbara Mroczek, Karolina Przybyła

Drużyna juniorek już od piątku 31 marca uczestniczyć będzie w 1/4 Mistrzostw Polski, które odbędą się w Aleksandrowie Łódzkim.

W niedzielę kadetki rozegrały drugi mecz rundy rewanżowej małopolskiej ligi koszykówki z Graczem Starachowice. Tylko pierwsze trzy minuty były wyrównane, a następnie bochnianki systematycznie powiększały przewagę. - Wszystkie zawodniczki zagrały bardzo dobrze, było wiele akcji, po których ręce same składały się do oklasków, brawo dziewczyny! - mówi trenerka bocheńskiego zespołu, Marta Starowicz.

MOSiR Bochnia - UMKS Gracz Starachowice 95 : 28 (23:8, 30:9, 19:8, 23:3)

W meczu grały: Sara Marczyk 24, Gaba Czekaj 12, Zuza Dziadoń 6, Emauela Lekka 10, Aga Krawiec 2, Emilka Gołas 10, Zuza Kierońska 6, Magda Wojs 6, Ola Podsiadło 8, Wera Wilk 4, Magda Mazurek i Ania Gnutek 7.

Kolejne spotkanie kadetki B rozegrają na wyjeździe 22 kwietnia z zespołem PM Tarnów/UKS Koszyce

W niedzielę w ramach małopolskiej ligi walczyły również młodziczki. Chociaż mecz był dobry, to końcówka okazała się ciężka.

- Walczyliśmy dzielnie przez pierwsze trzy kwarty meczu - mówi trener i kierownik sekcji koszykówki MOSiR Bochnia Witold Jodłowski. - W trzeciej kwarcie wyszliśmy nawet na prowadzenie ośmioma punktami. I kiedy wydawało się, że wszystko idzie w dobrym kierunku i zgodnie z planem, przyszła IV kwarta, w której rzucamy 3 punkty i tracimy 20 punktów. Dziewczyny stanęły na boisku, jakby miały powiązane ręce i nogi. Biernie przyglądały się, jak dziewczyny ze Starachowic rzucają nam punkty. -

MOSiR Bochnia - Gracz Starachowice 39:48 (w kwartach 8;8, 10:10, 18;10, 3:20)

Punkty dla MOSiR-u zdobyły: Nikola Gałek 9, Gabriela Kubala 8, Nikola Więcek 6, Wiktoria Zając 5, Magdalena Cabała 4, Gabriela Koczwara 3, Olga Kaźmirek 2, Justyna Kural 2 oraz Emanuela Despet, Julia Gadowska, Alicja Gajek, Katarzyna Mroczek.

Kolejny mecz (przedostatni) młodziczki rozegrają 2 kwietnia na wyjeździe z Pałacem Młodzieży Tarnów.