Kategoria: Sport
Opublikowano: 2015-12-11 12:07:38 przez system

Znany siatkarz gościem uczniów i nauczycieli „Dwójki”

Owoce i warzywa to zdrowie i energia, wiedzą o tym doskonale uczniowie PSP nr 2 w Bochni. W środę 9 grudnia w Hali Widowiskowo-Sportowej, odbyła się „Olimpiada sportowa z owocami”.

Uczestniczyli w niej uczniowie klas 0-III wraz z wychowawcami. Gościem specjalnym był siatkarz Piotr Gruszka oraz Adrianna Palka, trenerka personalna „gwiazd”.

Wszyscy doskonale się bawili i pilnie ćwiczyli pod dyktando znanych sportowców, którzy chętnie dzielili się swoim doświadczeniem i umiejętnościami. W trakcie tego „Owocowego święta” rozstrzygnięto trzy konkursy: na ciekawe stanowisko owocowo – warzywne „Wiem co jem”, plakat klasowy „Zdrowy styl życia” oraz konkurs indywidualny „Owoce i warzywa na wesoło”.

Zwycięskie drużyny klasowe oraz indywidualni autorzy prac plastycznych otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Sponsorem nagród był Oddział Terenowy Agencji Rynku Rolnego w Krakowie oraz właściciele firmy handlowej ATA Małgorzata i Tomasz Mizioł.

Wszystkim poczynaniom uczniów i zawodowych sportowców z uśmiechem na twarzy przyglądali się zaproszeni goście: dyrektor MZE w Bochni Dorota Palej-Maliszczak, dyrektor MOSiR Sabina Bajda, burmistrz miasta p. Stefan Kolawiński, sponsorzy nagród: Małgorzata i Tomasz Miziołowie oraz organizatorzy i gospodarze „Witaminowego święta” - dyrektor PSP nr 2, Zbigniew Solak i wicedyrektor szkoły Marta Gawęda.

Bacznymi obserwatorami i wiernymi kibicami całej uroczystości byli również rodzice, nauczyciele oraz uczniowie klas 4 – 6. Był to wesoły festiwal zdrowia i radości, pełen zabawy i energii bijącej od dzieci, wśród których radośnie pląsały maskotki imprezy. Atrakcją Olimpiady były pamiątkowe zdjęcia z Piotrem Gruszką i Adrianną Palką oraz autografy tych znanych i podziwianych sportowców, którzy są wzorem zdrowego stylu życia.

Na koniec każdy z uczestników eventu otrzymał „bukiet warzyw i owoców”, aby pamiętał, że zdrowie znajduje się na talerzu.