Kategoria: Sport
Opublikowano: 2016-11-14 16:35:36 przez system

Złota drużyna i złote dziewczyny

Zespół Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni w sobotę 12 listopada wywalczył złoto w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, które odbyły się w Suchym Lesie. W zawodach udział wzięło 9 zespołów z całej Polski.

Pierwszy mecz należał do najtrudniejszych. Bochnianie walczyli z Czarnymi Bytom. Cały mecz zakończył się wynikiem 4:3. Pierwszą walkę oddali walkowerem (nie mieli pełnego składu). Dalej mecz toczył się bardzo wyrównanie i dopiero ostatnia walka w kategorii + 81 kg zdecydowała o wygranym meczu. Po stronie MOSiR-u walczył zawodnik kat. 81 kg Konrad Stanuszek przeciwko Arturowi Grodeckiemu z Czarnych Bytom - wicemistrzowi Polski z kategorii +90. Walka była bardzo wyrównana i rozstrzygnęła się dopiero w złotym punkcie (w dogrywce). W walce o wejście do finału zawodnicy MOSiR spotkali się z Nową Solą i tu wynik był już zdecydowanie po ich stronie 5:2 (jeden punkt oddawali darmo). W walce o złoto zmierzyli się z klubem AZS Opole i tu dominacja bochnian była absolutna, wygrali w stosunku 5:1.

• Wszyscy zawodnicy stanęli na wysokości zadania i włożyli całe swoje umiejętności i zapał w każdą walkę - mówił po Mistrzostwach trener bochnian Waldemar Kowalski. - Warto podkreślić postawę Konrada Stanuszka, który jako jedyny nie startował w swojej kategorii (81 kg) lecz w plusie i stoczył trzy walki z medalistami Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Wszystkie zdecydowanie wygrał, nawet z brązowym medalistą OOM z Nowej Soli, który ważył około 130 kg.-*

- W Drużynowych Mistrzostwach Polski startowaliśmy tylko jeden raz w 2010 r., zdobywając wtedy brązowy medal - mówi dyrektor MOSiR Bochnia i wiceprezes KOZ Judo Sabina Bajda. - Aby wystartować w drużynowych zawodach trzeba mieć świetnych zawodników w kilku kategoriach, co nie jest proste w małych klubach. Rok 2016 jest najlepszym wynikowo rokiem od początku istnienia sekcji judo (23 lata). Zdobyliśmy 6 medali Mistrzostw Polski indywidualnie (3 złote, 1 srebrny, 2 brązowe), złoto drużynowo i kilkanaście medali Pucharów Polski. Na trzech ostatnich, ogólnopolskich zawodach zdobywamy pierwsze miejsce medalowo. Jest to wynik ciężkiej pracy zawodników, jak i kadry.-

VII miejsce TS Gwardia Olsztyn Olsztyn

W tym samym dniu judocy MOSiR walczyli w Pucharze Polski Młodziczek i Młodzików w Krakowie.

Swoją dominację potwierdziły bocheńskie medalistki Mistrzostw Polski, nie dając żadnych szans swoim przeciwniczkom. Złote medale zdobyły: Oliwia Wątorek w kat 44 kg, Wiktoria Żabczyńska w kat. 57 kg, Julia Gut w kat. 63 kg.

Punktowane miejsca wywalczyli też młodzicy: V Mikołaj Filipek w kat. 42 kg i Filip Kurtyka w kat. 73 kg oraz VII Kamil Kubas w kat. 55 kg i Wiktor Matykiewicz w kat. 60 kg.

MOSiR Bochnia zdobył tym samym I miejsce medalowo i punktowo w klasyfikacji młodziczek oraz I miejsce medalowo w klasyfikacji ogólnej.

Na co dzień trenują oni u trenera Grzegorza Maja i Waldemara Kowalskiego. W Krakowie dopingowała im w walkach dyrektor MOSiR Bochnia i wiceprezes KOZ Judo Sabina Bajda. - Wielkie gratulacje i podziękowania dla pracy trenerów i zawodników – mówi S. Bajda - Dziękuje rodzicom, którzy wspierają rozwój swoich dzieci i pomagają im w rozwijaniu swoich pasji, również towarzysząc im podczas zawodów i dopingując do walki.-