Kategoria: Sport
Opublikowano: 2015-12-16 10:21:01 przez system

Złota Płetwa dla SP nr 1 w Bochni

To były najweselsze i z pewnością najgłośniejsze (jeśli chodzi o doping rodziców, trenerów, nauczycieli i dzieci) zawody, jakie odbyły się w tym roku w Krytej Pływalni im. Jana Kota w Bochni.

Organizatorzy, czyli bocheńska pływalnia oraz Towarzystwo Sportowe Pływak Bochnia zadbali o to, aby 22-osobowe zespoły (10 dzieci z klas 1-3, 10 dzieci z klas 4-6, 1 rodzic, 1 nauczyciel) nie nudziły się podczas II Drużynowych Mistrzostw Bochni o Złotą, Srebrną i Brązową Płetwę – rozegranych w sobotę 12 grudnia.
Zjazd 60-metrową zjeżdżalnią na czas, wyścigi z makaronami, wyścigi na dmuchanych materacach oraz w kołach ratunkowych mocno rozgrzały tak zawodników, jak i licznie zgromadzoną publiczność.

Spośród 5 bocheńskich podstawówek na starcie pojawiły się 4 zespoły, a po zaciętej rywalizacji reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Jachowicza zwyciężyła Szkołę Podstawową nr 7 im. Jana Pawła II. Do zwycięskiego rozstrzygnięcia nie doszło jednak w trakcie przewidzianych konkurencji, obie szkoły zgromadziły w nich bowiem po 17 punktów i o palmie pierwszeństwa rozstrzygnięto dopiero w meczu piłki wodnej, wygranym zresztą jedną tylko bramką. Trzecie miejsce i Brązowa Płetwa trafiła do drużyny Szkoły Podstawowej nr 4 im. św. Barbary (12 pkt), a Niebieską Płetwę za miejsce IV odebrali reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 5 im. Jana Matejki (10 pkt).

Wszystkich zawodników i zawodniczki, zarówno tych młodszych, jak i tych starszych hojnie obdarował Święty Mikołaj, któremu w tym roku pomagały firmy Cober - generalny wykonawca Osiedla Panorama – miejsca przyjaznego dzieciom i rodzinie” oraz sklep internetowy akcesoriabaristy.pl

W trakcie zawodów trwała zbiórka na 4,5-letniego Dawidka - podopiecznego bocheńskiej Fundacji Auxilium. Dzięki szczodrobliwości uczestników wolontariuszkom fundacji udało się w tym dniu zebrać 1057,50 zł.