Kategoria: Sport
Opublikowano: 2017-10-17 21:50:03 przez system

Złoto dla bocheńskich judoków

2 złote medale, brąz i dwa V miejsca to bilans walk odbywających się w ubiegły weekend 14-15.10.2017r. w Poznaniu, gdzie rozgrywały się Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodziczek w Judo.

Dla zawodniczek MOSiR-u Bochnia: Oliwii Wątorek i Wiktorii Żabczyńskiej były to szczególnie trudne Mistrzostwa, gdyż broniły tytułu Mistrzyń Polski.

Oliwia Wątorek - ubiegłoroczna Mistrzyni Polski w kat. 44 kg - pomimo zmiany o 2 kategorie wagowe (aktualnie walczy w kat. 52 kg.) nie uległa presji i po 5 zwycięskich walkach została ponownie Mistrzynią Polski Młodziczek.

Wiktoria Żabczyńska, która zdobyła Mistrzostwo Polski 2016 w kat. wagowej 57 kg, przechodząc do kat. 63 kg. nie dała szans swoim przeciwniczkom i wywalczyła ponowny tytuł Mistrzyni Polski Młodziczek.

Pierwszy w swojej karierze sportowej na Mistrzostwach Polski medal - III miejsce - w kategorii wagowej 60 kg, zdobył Damian Pławecki. W tej kategorii startowało 49 zawodników. Damian w drodze po medal wygrał 5 walk przegrywając tylko z Mistrzem Polski.

Kolejną uczestniczką biorącą udział w Mistrzostwach była Maja Twardowska, która po raz pierwszy startowała w Mistrzostwach Polski (jest najmłodszym startującym w tych mistrzostwach rocznikiem). W walkach eliminacyjnych Maja zwyciężyła 3 walki wygrywając w walce o ćwierćfinał z zawodniczką Aleksandrą Wenzel, która jest pierwsza w rankingu młodziczek w Polsce. W walce o wejście do finału przegrała z późniejszą Mistrzynią Polski w złotym punkcie czyli po regulaminowym czasie walki. W walce o medal również nie miała szczęścia i przegrała z Karoliną Mika z Polonii Rybnik.

Jednym z najmłodszych zawodników, który startował w tym turnieju był Igor Dziadowiec (kat. 38 kg.), który w walce o wejście do finału przegrał z Mistrzem Polski, zajmując ostatecznie punktowane V miejsce.

W zawodach brali również udział: kat. wag 46 kg. Krzysztof Baniak i Mikołaj Filipek, kat wag 50 kg. Oliwer Żelichowski, kat wag 55 kg. Filip Oleksy.

Dzięki osiągnięciom naszych zawodniczek MEDALOWO w kategorii Młodziczek MOSiR Bochnia zajął I MIEJSCE na 25 klubów, które zdobyły medale a co ważne w KLASYFIKACJI MEDALOWEJ razem (dziewczęta + chłopcy) również zajął I MIEJSCE (na 48 medalowych klubów).

Bocheńscy medaliści są wychowankami trenera Grzegorza Maja a część z nich od tego roku pracuje również z trenerem Waldemarem Kowalskim.

OFICJALNE WYNIKI na stronie Polskiego Związku Judo - (kliknij tutaj)